Wiosna w Sarandzie, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

, Tagi , , ,

Saranda to miasto położone w południowej Albanii. Jest to popularne miejsce wakacyjne ze względu na piękną pogodę i plaże. Pogoda w Sarandzie w marcu, kwietniu i maju jest wiosenna. Temperatury są umiarkowane i często występuje przyjemna bryza. Wiosna w Sarandzie może przynieść trochę deszczu, ale ogólnie pogoda jest całkiem przyjemna.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wiosna w Sarandzie – kiedy najlepiej jechać do Albanii?

Albania jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia w miesiącach letnich – lipcu i sierpniu, kiedy pogoda jest najcieplejsza, a woda ciepła. Są to również miesiące z największą liczbą godzin słońca, więc jest to dobry czas, aby cieszyć się wszystkim, co Albania ma do zaoferowania.

Który miesiąc jest najcieplejszy w Albanii?

Najcieplejszym miesiącem w Albanii jest sierpień, kiedy średnia temperatura wynosi 26 stopni Celsjusza. Kraj doświadcza gorącego, suchego lata i zimnej, wilgotnej zimy. Sierpień to szczyt sezonu turystycznego, kiedy to turyści przybywają na Riwierę Albańską, aby cieszyć się śródziemnomorskim klimatem.

Wiosna w Sarandzie – marzec pogoda

W marcu Saranda zaczyna cieszyć się coraz ładniejszą pogodą. Średnia temperatura wynosi około 15 stopni Celsjusza w dzień i 12 w nocy. Turyści mogą spodziewać się sporadycznych opadów deszczu. Będzie to idealna pogoda do zwiedzania dla osób, które nie lubią upałów.

Saranda — kwiecień pogoda

Pogoda w kwietniu jest zazwyczaj łagodna, z okazjonalnymi deszczami. Temperatury mogą wahać się od chłodnych do ciepłych, w zależności od pory dnia. Kwiecień to dobry miesiąc na odwiedzenie Sarandy, jeśli lubisz komfortową pogodę i okazjonalne opady deszczu. Pogoda w kwietniu jest raczej ładna, ale czasami bywa dość chłodno. Termometry zwykle pokazują około 15-17°C. W nocy jest zazwyczaj chłodniej niż w dzień. Czasami pada deszcz, ale nie jest to częste.

Wiosna w Sarandzie – maj pogoda

Maj to świetny czas na odwiedzenie Sarandy! Pogoda jest ciepła i słoneczna (19-21 stopni), a temperatura wody zaczyna nadawać się do pływania. Majowa pogoda jest idealna do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To prawdopodobnie najbardziej popularna pogoda wśród surferów. Jest to czas, kiedy fale są wysokie i regularne, a słońce świeci przez cały dzień. Temperatury są bardzo przyjemne, a wiatr jest lekki i łagodny.

Kiedy w Albanii jest najwięcej słońca?

Najbardziej słoneczna pora roku w Albanii przypada na okres od czerwca do września. W tym czasie średnia dzienna temperatura wynosi około 26 stopni Celsjusza. Słońce świeci w tym czasie średnio przez 12 godzin dziennie.

Wiosna w Sarandzie kiedy w Albanii najmniej pada?

Albania doświadcza najniższych opadów w lipcu, kiedy deszcz jest najmniej prawdopodobny. Wynika to z położenia kraju w basenie Morza Śródziemnego, w którym lata są zazwyczaj suche. Jednak nawet w lipcu mogą wystąpić sporadyczne prysznice lub burze.

Czy warto jechać do Albanii wiosną?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż preferencje podróżnicze każdego człowieka są inne. Dla niektórych Albania może być ciekawym i egzotycznym miejscem, podczas gdy inni mogą preferować bardziej tradycyjne miejsce na wiosenne wakacje. Ostatecznie decyzja o tym, czy odwiedzić Albanię wiosną, zależy od indywidualnych zainteresowań i budżetu podróżnika. Jednak z pewnością, jeżeli bardziej wolimy zwiedzać, niż leżeć na plaży, wiosna to idealny czas, ponieważ nie ma jeszcze większych upałów, Temperatura zachęca do spacerowania. Deszczu jest niewiele, więc z pewnością nie stracimy czasu, siedząc w hotelu. 

Najlepsze hotele w Sarandzie

Wycieczki po pogoda-w-sarandzie

Poprzedni

Wakacje na wyspie Murter, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Hum, najmniejsze miasto na świecie, jak zwiedzić, parking, dojazd

Następny

Dodaj komentarz