Wiosna w Rumunii, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , , ,

Rumunia leży w południowo-wschodniej części Europy. To państwo ma bogatą historię i kulturę. Liczne zabytki i atrakcje są dużą zachętą dla turystów. Rumunia jest idealnym miejscem na wakacje, gdyż przez znaczną część roku pogoda dopisuje w większości regionów. Wiosna jako pora roku poprzedzająca lato jest dobrym czasem na wakacje. Chcąc uniknąć tłoku i niepotrzebnego zamieszania, turyści rezygnują z lata i decydują się właśnie na wiosnę. Wtedy zaczyna robić się zielono, kwitną kwiaty, a w powietrzu czuć lekkość i świeżość – to właśnie jest wiosna w Rumunii.

W tym pięknym i ciekawym państwie głównie dominują góry, lecz jest zapewniony również dostęp do morza. W tym przypadku jest to Morze Czarne. Warto wybrać się do Rumunii nie tylko ze względu na słoneczną temperaturę i piękną pogodę w większej część roku, ale także dzięki licznym legendom i tradycjom. Zaplatają się one ze sobą i od wieków stanowią ważną część tamtejszej kultury.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Rumunii na wiosnę

Temperatura i pogoda w Rumunii na wiosnę nie różnią się tak bardzo od tej polskiej. W marcu temperatura jest zaledwie kilka stopni wyższa od tej, która jest w lutym. Natomiast kwiecień i maj często obfitują w dobrą pogodę i ilość słonecznych dni. W porównaniu do lipca i sierpnia, w marcu, kwietniu i maju ilość słonecznych dni jest niewiele mniejsza. W miesiącach wiosennych jest ich 23, a w letnich 25. Wiosenna noc sprawia, że temperatura powietrza spada tylko o kilka stopni. Na wiosnę najwięcej słonecznych godzin daje maj, gdyż jest ich aż 15, w marcu 12, a w kwietniu 14. Pogoda na wiosnę w Rumunii jest różna, często się zmienia. Poniżej podano temperaturę powietrza w poszczególnych miesiącach wiosennych:

– marzec – 9 stopni Celsjusza

– kwiecień – 14 stopni Celsjusza

– maj – 19 stopni Celsjusza

W przypadku deszczowych dni jest ich niewiele więcej niż w miesiącach letnich. Na wiosnę można spodziewać się 8 deszczowych dni. Marzec, kwiecień oraz maj obfitują głównie w słońce, lecz można spodziewać się zimnego wiatru, szczególnie od strony morza. Mimo to nie należy nastawiać się negatywnie. W Rumunii znajduje się wiele atrakcji i przepięknej architektury, która zastąpi wylegiwanie się na plaży.

Wiosna w Rumunii – temperatury wody

Wiosna jest czasem, w którym wszystko budzi się do życia. Temperatura w tym okresie w Rumunii nie jest wysoka. Warto jednak wspomnieć, że osoby lubiące niskie temperatury i obcujące z zimnem morsując, będą zachwycone tamtejszą pogodą. W zależności od pogody i od regionu, w jakim wczasowicz się zatrzyma, temperatura wody może się różnić. Poniżej podano temperaturę wody w poszczególnych miesiącach wiosennych:

– marzec – 6 stopni Celsjusza

– kwiecień – 10 stopni Celsjusza

– maj – 16 stopni Celsjusza

Temperatura wody, jaka była brana pod uwagę, jest średnią roczną, więc po przyjeździe na miejsce może okazać się, że temperatura jest wyższa, bądź nieznacznie niższa. Warto wspomnieć, że od wielu lat znane są dobrotliwe właściwości chłodnej wody na ludzki organizm, m.in. zwiększa on przepływ krwi w organizmie i wzmacnia odporność. Zatem należy zastanowić się nad przyjazdem do Rumunii w tę porę roku i skorzystanie z tamtejszych plaż i atrakcji, jakie są oferowane.

Wiosna w Rumunii – czy warto?

Rumunia jest krajem, w którym już w marcu zaczyna robić się ciepło. Temperatura podnosi się, co stwarza dobre warunki na zwiedzanie. Chcąc leżakować na plaży, najlepiej wybrać końcówkę wiosny, czyli maj, albo początek czerwca. Natomiast jeśli w planach jest wyłącznie zwiedzanie, śmiało można zdecydować się na marzec, czy kwiecień. Warto wspomnieć, iż miesiące wiosenne, a szczególnie marzec i kwiecień, są najmniej oblegane przez turystów, a co za tym idzie – można szybciej dostać się do wybranych atrakcji i krócej stać w kolejkach, a także szybciej podróżować. Na wiosnę jest także mniej rezerwacji pokoi hotelowych i apartamentów. Wówczas można znaleźć zakwaterowanie w znacznie niższej cenie niż w miesiącach letnich. Na wiosnę warto jechać do Rumunii i cieszyć się pierwszymi promieniami słońca. Więcej jest pozytywów wynikających z wiosennych wakacji.

Wycieczki po pogoda-w-rumunii

Poprzedni

Jelsa na wyspie Hvar, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Wąwóz Enipeas – praktyczny poradnik

Następny

Dodaj komentarz