Wiosna w Macedonii Północnej, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , ,

Macedonia Północna to prawdziwie niewielki kraj zlokalizowany w samym sercu Bałkanów. Niemniej jednak coraz częściej znajduje się on jako propozycja wakacji w katalogach wielu biur podróży. Nie da się bowiem ukryć, że Macedonia Północna ma tak naprawdę bogatą historię i wiele zabytków do zaoferowania. Jednocześnie wakacje zwykle kojarzą się nam z letnimi miesiącami, a w momencie kiedy nie możemy się wtedy cieszyć urlopem, wówczas jesteśmy skłonni nawet z naszego wyjazdu zrezygnować. Jeśli jednak planujemy nasze wolne dni spędzić w Macedonii Północnej, to o wiele lepszym pomysłem będzie wybranie się tam w okresie wiosennym. Jaka jest więc pogoda w Macedonii Północnej na wiosnę i czy warto się tam wtedy udać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Macedonii Północnej na wiosnę

Macedonia Północna to kraj, który znajduje się w samym sercu Bałkanów. Nie da się ukryć, że turyści zwykle chętniej wybierali na wakacje malowniczą Chorwację, czy nawet Serbię. Niemniej jednak od kilku już sezonów można zaobserwować stale rosnące zainteresowanie właśnie Macedonią Północną. Jeśli wydaje się nam, że skoro nie posiadamy urlopu w miesiącach letnich, to musimy rezygnować z wyjazdu, to ten kraj pokazuje, że może być całkowicie inaczej. Macedonia Północna leży w strefie klimatu umiarkowanego, co oznacza, że temperatury tam przez praktycznie cały rok utrzymują się na dość wysokim poziomie. Jak więc prezentują się one w wiosennych miesiącach?

Pogoda i temperatury w Macedonii Północnej w marcu

Marzec to pierwszy z wiosennych miesięcy w Macedonii Północnej. Nie da się ukryć, że jest to także pierwszy miesiąc, w którym temperatury zaczynają mocno szybować w górę. W dzień turyści mogą spodziewać się nawet 17-18 stopni Celsjusza. Z uwagi na to, że dominują głównie dni słoneczne, spacery uliczkami Skopji czy innych miejscowości będą niezwykle przyjemne. Ilość opadów w marcu również nie jest zbyt wielka, jednak warto zabrać ze sobą parasol.

Macedonia Północna w kwietniu – jakich temperatur można się spodziewać?

Kwiecień w Macedonii Północnej to jeden z cieplejszych miesięcy. Podróżni mogą nawet oczekiwać temperatur rzędu 21 stopni Celsjusza. W kwietniu występuje także wiele dni słonecznych, a ilość opadów jest niewielka. Dni deszczowe pojawiają się jedynie sporadycznie, więc nie trzeba się nimi przejmować.

Maj w Macedonii Północnej- jakiej pogody można oczekiwać?

Maj to ostatni wiosenny miesiąc w Macedonii Północnej, a także wstęp do sezonu letniego. Jakich temperatur można się więc spodziewać? Otóż termometry pokazują nawet 25 stopni Celsjusza. Dni słoneczne dominują, zaś opady praktycznie nie występują. Z pewnością w maju turyści nie będą mogli narzekać na pogodę.

Temperatury wody w Macedonii Północnej na wiosnę

Macedonia Północna nie ma dostępu do morza, jednak może pochwalić się niezliczoną ilością jezior, które świetnie spełniają swoją rolę. Jeśli wybieramy się do Macedonii Północnej na wiosnę, warto zapoznać się z temperaturami wody i dowiedzieć, czy będziemy mogli skorzystać z kąpieli. Jak się więc one prezentują? Otóż:

  • marzec – w tym miesiącu temperatury wody w Macedonii Północnej sięgają około 10 stopni, co nie jest najlepszym momentem na kąpiele w jeziorze.
  • Kwiecień – odważniejsi turyści z pewnością mogą już powoli pojawiać się nad macedońskimi jeziorami. temperatura wody wzrasta bowiem do 16 stopni Celsjusza.
  • Maj – temperatury wody w jeziorach Macedonii Północnej sięgają 20 stopni Celsjusza. Można więc śmiało z nich korzystać!

Czy warto jechać do Macedonii Północnej na wiosnę?

Macedonia Północna to kraj kontrastów i wielu inspiracji. Niemniej jednak ze względu na łagodny i ciepły klimat, który dominuj w kraju, nie musimy ograniczać się do podróżowania tam tylko w sezonie letnim. Wiosna również okazuje się być idealnym i co najważniejsze ciepły okresem, w którym można rozpocząć eksplorowanie zabytków i jezior w Macedonii Północnej. Jest to również idealny okres dla osób, które nie przepadają za nadmiernymi upałami i wysoką temperaturą. Wiosna w Macedonii Północnej będzie świetnym pomysłem.

Wycieczki po pogoda-w-macedonii-polnocnej

Poprzedni

Vrboska na Wyspie Hvar, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, parkingi

Zwiedzanie wyspy Othonoi – przewodnik

Następny

Dodaj komentarz