Wiosna w Czarnogórze, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , ,

Choć do pewnego czasu Czarnogóra nie była miejscem uwielbianym przez przeciętnego turystę, ostatnimi laty jest przez niego odwiedzana znacznie częściej. Doceniana ze względu na swoją różnorodność i fantastyczne widoki, cieszy się bardzo dużą popularnością o niemal każdej porze roku. Bez wątpienia jednak to latem przeżywa największe „oblężenie” ze strony zagranicznych odwiedzających. Co jednak, gdy planujesz odwiedzić ją na wiosnę? Jak wygląda wiosna w Czarnogórze? Z jakimi temperaturami spotkasz się tam właśnie o tej porze roku? Nad tymi wszystkimi kwestiami postaramy się pochylić w naszym dzisiejszym wpisie.

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wiosna w Czarnogórze: temperatury i pogoda

Wiosna w Czarnogórze sprzyja wyjazdom na bardzo przyjemny urlop. Jeśli jednak spodziewasz się olbrzymich temperatur, możesz nieco się zawieść. Spotkasz się raczej z temperaturą typową również dla Polski. Przedstawia się to następująco:

  • w marcu średnia temperatura w dzień to 15°C (nocą 5°C), przy czym za dnia możesz oczekiwać 8 godzin słonecznych. W marcu średnio osiem dni jest deszczowych,
  • w kwietniu temperatura jest nieco wyższa i wynosi 17°C (7°C). Godzin słonecznych jest już aż 10, choć miesiąc ten bywa nieco bardziej deszczowy,
  • w maju temperatura jest idealna – za dnia wynosi ona około 22°C (11°C nocą). Godzin słonecznych jest aż 12, a deszcz pada sporadycznie.

Wczesna wiosna może sprzyjać wypadom do Czarnogóry – z tym jednak, że nie będą one przepełnione fantastyczną pogodą i wysokimi temperaturami. Na pewno jednak warunki pogodowe stworzą idealne sytuacje do tego, by zwiedzić ten kraj w spokoju i bez większego pośpiechu – w ciepłej bluzie, bez kurtki. Jeśli jesteś wielbicielem optymalnych temperatur, wybierz się na wycieczkę pod koniec kwietnia lub w maju. Wtedy też nie będzie tutaj zbyt gorąco, ale też nazbyt zimno. Z pewnością docenisz też długi dzień i niewiele dni z opadami deszczu.

Temperatury wody w Czarnogórze na wiosnę

Czarnogóra stwarza również wiele możliwości do tego, by przebywać w wodzie – czy to w celach czysto rekreacyjnych, czy też tych związanych ze sportem. Wiosną można z powodzeniem korzystać z uroków wody, choć zdecydowanie najlepiej jest robić to w maju. Temperatury wody kształtują się następująco:

  • w marcu średnia temperatura wody wynosi 14°C,
  • w kwietniu średnia temperatura wody osiąga wartość 16°C,
  • w maju woda ma temperaturę (średnią) 20°C.

Musisz pamiętać, że wyżej wspomniane wartości są uśrednione. Bywa więc tak, że w marcu woda jest cieplejsza, a w maju – nieco zimniejsza. Wszystko zależy od temperatury otoczenia i tego, przez ile utrzymuje się ona na konkretnym poziomie. Dla osób bardziej wytrzymałych kąpiel w marcu nie będzie stanowiła problemu. Osoby wymagające wyższych temperatur z całą pewnością odnajdą się w wodzie w maju, kiedy to jest w niej naprawdę przyjemnie.

Czy warto jechać do Czarnogóry na wiosnę?

Wycieczka objazdowa po Czarnogórze, Kotor, fot. shutterstock.com
Wycieczka objazdowa po Czarnogórze, Kotor, fot. shutterstock.com

Jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, wiosna jest idealna do zwiedzania Czarnogóry i zdecydowanie warto ją rozważyć przy planowaniu własnej wycieczki. Wczesne miesiące tej właśnie pory roku sprzyjają przede wszystkim zwiedzaniu, odkrywaniu lokalnej fauny i flory oraz wszystkiego, co ten kraj ma zaoferowania. Późniejsze miesiące wiosenne dają Ci więcej możliwości, gdyż wręcz skłaniają do wskakiwania do wody. Tej jest w tym państwie bardzo wiele.

Rozważając odwiedzenie Czarnogóry wiosną, musisz też wziąć pod uwagę fakt, że jest to pora roku znajdująca się poza sezonem turystycznym (ten rozpoczyna się już w czerwcu). Z uwagi na to jej olbrzymim plusem może się okazać brak tłumów – również w najpopularniejszych i najbardziej ich przyciągających miejscach. Wyjazd do Czarnogóry wiosną będzie też tańszy. Wtedy właśnie lokale walczą ze sobą o każdego klienta, a w Czarnogórze noclegi są po prostu najtańsze. Pamiętaj jednak, że im bliżej sezonu, tym wyprawa będzie mniej ekonomiczna. Być może więc rozsądnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie pójście na kompromisy pod względem temperatury powietrza i wody. Te mogą Ci przynieść dużo spokoju, ale i pozwolić na znacznie więcej w kontekście wydawania pieniędzy (czy też długości pobytu).

Najlepsze hotele w Czarnogórze

Wycieczki po pogoda-w-czarnogoze

Poprzedni

Wakacje w Rabac, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Ranking najpiękniejszych plaż w Poreč i okolicach

Następny

Dodaj komentarz