Wiosna w Chorwacji, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , , ,

Chorwacja to istny raj, jeżeli chodzi o wakacyjny wyjazd. Zapierające dech w piersi widoki, czysta woda i piękne plaże to świetne warunki do wypoczynku i regeneracji. Rozległy teren Chorwacji sprawia, że niektóre regiony różnią się pod względem temperatury, mimo iż klimat tego kraju latem jest podobny do tego panującego w Polsce. Co jednak z miesiącami wiosennymi? Odpowiadamy!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Chorwacji na wiosnę

Marzec, kwiecień i maj to miesiące poprzedzające najgorętszy sezon wakacyjny. Jest to dobry moment na wyjazd, jeżeli nie lubimy zbytniego upału i wysokich temperatur na zewnątrz. Średnia temperatura w Chorwacji na wiosnę w dzień to ok. 14 stopni w marcu, 17 w kwietniu i 23 w maju, jest to zatem już przyjemna temperatura pozwalająca na zwiedzanie, czy przesiadywanie na plaży. Noce wiosną są oczywiście znacznie chłodniejsze, zaledwie 7 stopni w marcu, i od 10-15 w kwietniu i maju. W marcu pojawiają się jeszcze dni deszczowe, jednak kwiecień i maj są już znacznie pogodniejsze. Słońce pojawia się tu codziennie przez większość dni miesiąca. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się wyjazd poza sezonem, szczególnie do tak popularnych miejsc jak Chorwacja. Zalet takiego wyjazdu jest naprawdę sporo, łącznie z brakiem upałów oraz atrakcyjniejszymi cenami!

Temperatury wody w Chorwacji na wiosnę

Jeżeli chodzi o miesiące wiosenne w Chorwacji, nie jest to najbardziej polecana pora na kąpiele w Morzu Adriatyckim. Marzec, kwiecień i maj to moment roku, gdzie nie ma jeszcze upałów i gorącego słońca, które ogrzewa wodę wystarczająco do komfortowego pływania. Średnia temperatura wody w tych miesiącach waha się od 7 do 13 stopni, co szybko odczujemy, wchodząc do morza. Należy jednak też pamiętać, że im bliżej lata, tym oczywiście temperatura morza rośnie, więc w połowie maja woda w niektórych regionach już jest wystarczająco ciepła, by się w niej kąpać. Dla przykładu, w najcieplejszym regionie Chorwacji, czyli w Splicie, temperatura wody pod koniec maja wynosi ok. 17-18 stopni. Należy pamiętać, że Chorwacja jest dość rozległa, a nie wszystkie jej regiony należą do tych najcieplejszych. Warto to mieć na uwadze, wybierając ostateczną destynację podróży.

Chorwacja wiosną – jakiej pogody się spodziewać?

Wiosna w Chorwacji jest niezwykle pogodna i słoneczna. Z każdym dniem zbliżającym do sezonu letniego temperatura rośnie, a ilość dni z deszczem znacznie maleje. W marcu i kwietniu temperatura jest jeszcze dość średnia, warto zatem zadbać o zabranie ze sobą cieplejszego ubrania. Przyda się ono szczególnie wieczorami. Maj natomiast to już wiosna w pełni. Dłuższe dni są o wiele pogodniejsze i słoneczne, a woda staje się coraz cieplejsza. Wiosenne miesiące w Chorwacji raczej nie charakteryzują się zbyt obfitymi opadami deszczu, więc nie ma co się obawiać. Najlepszym sposobem będzie sprawdzenie prognozy pogody na najbliższe dni w regionie, do którego się wybieramy. Wyjazd wiosną do Chorwacji jest dobrym pomysłem, jeżeli chcemy poświęcić czas na zwiedzanie. Upalne, lipcowe czy sierpniowe dni raczej nie będą się nadawać do niczego więcej, niż leżakowania na plaży!

Chorwacja wiosną – czy warto jechać?

Chorwacja wiosną ma bardzo specyficzny urok, a wizyta w miesiącach wiosennych daje sporo korzyści. Przede wszystkim unikamy tym samym tłumu turystów oraz wysokich cen, które pojawiają się w wakacje. Dodatkowo jest już na tyle ciepło, by komfortowo zwiedzać Chorwację, jednak nie jest to jeszcze upał, co stanowi trudność dla wielu turystów. I choć temperatura wody nie zachęca do kąpania się w Adriatyku wiosną, to czekają na nas inne atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. Prócz pięknych plaż i wody w Chorwacji czekają liczne, zabytkowe miasta, parki narodowe oraz kultowy Dubrownik, którego architektura i widoki zachwycają turystów z całego świata. Wiosenny wyjazd do Chorwacji będzie również znacznie tańszy w ostatecznym rozrachunku – bilety lotnicze, noclegi i jedzenie znajdziemy w o wiele niższych cenach niż w pełni sezonu, a wyjazd na pewno będzie udany!

Wycieczki po chorwacja

Poprzedni

7 najpiękniejszych plaż w miejscowości Nin w regionie Zadar

TOP 15 najpiękniejszych plaż w Rumunii

Następny

Dodaj komentarz