Hotele nad jeziorem Bled – rekomendowana lista noclegów

Hotele nad jeziorem Bled, Słowenia, fot. shutterstock.com

Malownicze, polodowcowe jezioro Bled jest położone w północno-zachodniej części Słowenii, w otoczeniu alpejskich szczytów. Dzięki obecności aktywnych źródeł termalnych jest jednym z najcieplejszych alpejskich jezior. Wzdłuż jego brzegów rozrzucone jest wiele wiosek i miasteczek, które dzięki tak atrakcyjnemu położeniu z roku na rok stają się coraz bardziej … Zobacz więcej »

Wakacje w Kobarid – wszystko co powinieneś wiedzieć – poradnik

Widok w pobliżu Kobarid, Słowenia, fot. shutterstock.com

Kobarid to niewielkie miasto leżące w północno-zachodniej Słowenii, w malowniczym, zielonym regionie u podnóża jednego ze szczytów Alp Julijskich. Okolica słynie też z doskonałych warunków do uprawiania turystyki górskiej. Z kolei sama miejscowość jest znana między innymi za sprawą największego na świece mauzoleum żołnierzy włoskich. Jakie … Zobacz więcej »

Wycieczka do Wąwozu Tolmin w Słowenii – praktyczny przewodnik

Wąwóz Tolmin, Słowenia, Bałkany, fot. shutterstock.com

Słowenia to przepiękne państwo położone w Europie Środkowej nad Morzem Adriatyckim. Graniczy z Włochami, Austrią, Chorwacją oraz Węgrami. Słowenia słynie z długich pieszych wędrówek, przepięknych widoków i turystyki. Jednym z popularniejszych miejsc do zwiedzania w tym zachwycającym państwie jest wąwóz Tolmin. Wielu turystów decyduje się … Zobacz więcej »