Wakacje na wyspie Sifnos – przewodnik, hotele, plaże

Tagi , , , , , , ,

Sfinos to grecka wyspa, która wyróżnia się błękitno-białą zabudową, która kojarzy się z tym śródziemnomorskim krajem. Jednocześnie jest to kameralne miejsce ze stosunkowo niewielką liczbą ludności, co sprawia, że doskonale nadaje się na wypoczynek w sielankowej atmosferze. Z pewnością bardziej kameralnej niż oblegane wyspy jak Kos, Kreta, Zakynthos, czy Mykonos. Celem tego artykułu jest przedstawienie przewodnika, który pomoże zwiedzającym w wykorzystaniu pełni potencjału Sfinos.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zwiedzić w Sfinos? – najciekawsze atrakcje greckiej wyspy

Sfinos wyróżnia się klimatem, który jest adekwatny do tego, jak wiele osób wyobraża sobie Grecję. Nie potrzeba specjalnych atrakcji, żeby cieszyć się widokiem na Morze Egejskie, białymi zabudowaniami, kameralnym charakterem czy górskimi szlakami. Imponująco prezentuje się Church of the Seven Martyrs, a więc biało-błękitny kościół zlokalizowany na górze nad samym morzem. Ciekawostką architektoniczną jest Chrisopigi Monstaery, które należy do najciekawszych zabytków wyspy. Są to jednak zaledwie dodatki do atmosfery, która panuje w Sfinos i która jest kluczowa dla atrakcyjności turystycznej tej wyspy.

Najlepsze plaże w Sfinos

Najczęściej wskazuje się Kamares beach jako najpiękniejszą plażę na Sfinos. Jednocześnie cieszy się ona największą popularnością. Wynika to przede wszystkim ze względu na złoty piasek, który ją pokrywa oraz imponujące widoki na Morze Egejskie i na góry. Mniej znaną, ale równie piękną plażą, jest Fikiada. Apokofto również nie odstaje od poprzednich propozycji.

Gdzie zjeść w Sfinos? – perełki greckiej gastronomii

7 seas zlokalizowane obok plaży Kamares to jedna z najciekawszych propozycji gastronomicznych na Sfinos. Wynika to nie tylko z doskonałego położenia nad morzem, ale również serwowanych tutaj dań. Jest to idealne miejsce do podziwiania zachodu słońca nad Sfinos. Ciekawą alternatywą z podobnymi zaletami jest zlokalizowane niedaleko Isalos. Doskonałe dania kuchni greckiej są również serwowane w Sunset in Troulaki.

Najpiękniejsze miejsca na wyspie

Sfinos nie jest dużą wyspą, więc trudno też wydzielać konkretne miejsca, które są znacznie ładniejsze niż inne. Osoby, które chcą poczuć się jak w kameralnym kurorcie powinny wybrać okolice plaży Kamares. Turyści, którzy poszukują jeszcze więcej spokoju, powinni jednak wybrać mniej uczęszczane wschodnie krańce wyspy.

Możliwość wynajęcia samochodu

W Internecie znajdziemy wiele ofert wynajmu samochodu na Sfinos. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli chcemy dostać się do mniej uczęszczanych terenów wyspy. Zdecydowanie najwięcej wypożyczalni samochodów znajdziemy w okolicach plaży Kamares.

Pogoda i temperatura w ciągu roku – kiedy wybrać się do Sfinos?

Na Sfinos panuje śródziemnomorski klimat, ale średnie odnotowywane temperatury są tutaj niższe niż te, które znamy z wielu innych regionów Grecji. Gorąc często sprawia, że wakacje w tym kraju bywają niekomfortowe w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Nie dotyczy to jednak Sfinos, gdzie średnie temperatura w lipcu wynosi 27 °C. Jednocześnie w miesiącach letnich prawie w ogóle nie występują opady. Jednocześnie nawet w najzimniejszym statystycznie styczniu średnia temperatura oscyluje wokół 14 °C. Ostatecznie więc Sfinos można zwiedzać przez cały rok, chociaż styczeń i luty to miesiące, w których istnieje największa szansa wystąpienia opadów.

Oferta noclegowa w Sfinos

Sfinos pomimo swoich niewielkich rozmiarów charakteryzuje się bogatą ofertą noclegową. Wiele hoteli zapewnia piękne widoki na morze i niekoniecznie są to propozycje, które są drogie. Zdecydowanie warto więc poszukiwać rozwiązań z takim udogodnieniem.

TOP 3 Najlepsze noclegi dla rodzin z dziećmi na wyspie Sifnos

Maria Studios – rodzinna propozycja z widokiem na morską zatokę

Maria Studios jest miejscem, które doskonale nadaje się w kontekście wakacji dla rodzin z dziećmi. Wynika to przede wszystkim z rodzinnej atmosfery, która roztacza się w tym miejscu. Jednocześnie zapewnione są udogodnienia, które ułatwią wycieczkę do Sfinos.

Kirikos Rooms – miejsce wymarzonych wakacje dla całej rodziny

Kirikos Rooms to hotel, w którym dzieci są mile widziane i rzeczywiście można to odczuć podczas pobytu w tym miejscu. Jednocześnie stosunkowo niska cena jest w tym przypadku skonsolidowana z ładnym widokiem na morze. Jest to więc opcja, która mogłaby być uwzględniona we wszystkich trzech kategoriach noclegów opisywanych w tym artykule.

Grandpa George – najbardziej ekskluzywna propozycja w Sfinos

Na koniec najbardziej luksusowa wersja dla najbardziej wymagających. Jednocześnie jest najdroższa w całym zestawieniu. Nie jest to jednak hotel, a dom wakacyjny zlokalizowany w biało-błękitnym wiatraku. Wnętrze wykonane jest w ekskluzywnym wydaniu z największą dbałością o szczegóły. Granda George to nocleg wyjęty z marzeń.

TOP 3 najlepsze noclegi na wyspie Sifnos z widokiem na morze

Panorama Rooms – romantyczna kolacja z widokiem na morze

Panorama Rooms zapewnia wspaniałe widoki na morze, co stanowi jedną z głównych zalet tego miejsca. Hotel jest doskonale zlokalizowany, a rozciągający się widok wraz ze stylowym wykończeniem wnętrz buduje romantyczny klimat. Niewiele jest osób, które nie pozazdrościłyby jedzenia kolacji w takim miejscu.

Studios Margarita – poczuj bliskość morza i poznaj wszystkie odcienie błękitu

Studios Margarita to hotel, który zlokalizowany jest bardzo blisko morza. To z kolei sprawia, że możemy podziwiać je z bardzo bliska i cieszyć się bogactwem odcieni błękitu.

Romanza –  romantyczny czas spędzony nad morzem

Romanza zapewnia fantastyczny widok na morską zatokę. Jest to widok, który nie znudzi się po wielu godzinach intensywnego wpatrywania. Możliwość odbywania śniadań przy obecności morza stanie się ważnym punktem wycieczki po wyborze Romanzy. Jednocześnie cena jest stosunkowo niska, gdy uwzględnimy, że jakość pokoi jest na solidnym poziomie.

TOP 3 noclegi na wyspie Sifnos w przystępnej cenie

Maltemi – budżetowa propozycja, dzięki której poczujesz się Grek

Maltemi to doskonały wybór, ponieważ zapewnia wszystko, czego wymagalibyśmy od miejsca noclegowego w Sfinos, a jednocześnie jest to propozycja budżetowa. Bliskość morza jest tutaj połączona z klimatem typowym dla greckiej wyspy. Ładne miejsce za niską cenę, a więc czego chcieć więcej?

Batika Rooms – wysoki stosunek jakości do cenyuage t

Batika Rooms to białe budynki dobrze zlokalizowane ze względu na satysfakcjonującą odległością od morza oraz widokiem na góry. To dobre połączenie jednocześnie zdecydowanie nie odstrasza ceną. Batika Rooms to ciekawa propozycja o niezłym poziomie komfortu.

To Steno – poczuj się jak w Anafiotice niewielkim kosztem

Jeśli komuś spodobała się ateńska Anafiotika, powinien zdecydować się właśnie na To Steno. Jest to bardzo urokliwy hotel, który jednocześnie wyróżnia się niską ceną w stosunku do oferowanej jakości. To Steno sprawi, że poczujemy się rodowici Grecy.

Wycieczki po atrakcje-sifnos

Poprzedni

Wakacje na wyspie Nisyros – przewodnik: atrakcje, hotele, plaże

Wakacje na wyspie Patmos – przewodnik, hotele, plaże

Następny

Dodaj komentarz