Santorini atrakcje – TOP 13, które warto zobaczyć

Santorini atrakcje, View from an open window with blue shutters of the Aegean sea, caldera, coastline and whitewashed town of Oia, Santorini, Greece.

Niesamowite zachody słońca, białe budynki ozdobione bugenwillą, kościoły z niebieskimi kopułami i malownicze wiatraki sprawiają, że Santorini jest niezwykle popularnym celem podróży. Ten grecki raj przyciąga szczególnie pary i nowożeńców, którzy chcą podziwiać słynne zachody słońca w Oia, pływać w gorących źródłach i delektować się … Zobacz więcej »

Stolica Grecji – Ateny. TOP 15 atrakcji, które warto zobaczyć

Stolica Grecji, Zeus świątynia z widokiem na Akropol, Ateny, Grecja. Są to słynne zabytki Aten. Słoneczny widok starożytnych greckich ruin, wielkie kolumny klasycznego budynku w centrum Aten. Koncepcja podróży.

Ateny – stolica Grecji są symbolem bogatej historii sięgającej ponad 3000 lat. Spacerując po dzisiejszych ulicach Aten, zobaczysz mieszankę starożytności i nowoczesności, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla podróżników, którzy oprócz zwiedzania chcą także skorzystać ze współczesnych atrakcji. Akropol w Atenach jest jedną z … Zobacz więcej »

Plaże Grecji – TOP 17 polecanych plaż, które warto zobaczyć

Grecja plaże, A tourist woman in white dress and hat enjoys the beautiful beach of Petani, Kefalonia island, Greece, during her summer holiday time

Dzięki śródziemnomorskim krajobrazom i krystalicznie czystym wodom, które mienią się w słońcu, najpiękniejsze plaże Grecji sprawiają wrażenie raju. W Grecji jest tak wiele wspaniałych plaż, od wysublimowanych różowo-piaszczystych wybrzeży Elafonissi po szmaragdowe zatoki wyspy Korfu. Najbardziej cenione są plaże piaszczyste, ale wiele greckich plaż żwirowych … Zobacz więcej »

TOP 5 miejsc i atrakcji na Krecie które koniecznie musisz zobaczyć

Plaża Preveli nad Morzem Libijskim, rzeka i las palmowy, południowa Kreta, Grecja

Kreta jest największą wyspą w Grecji i jedną z największych leżących na Morzu Śródziemnym. Wyspa posiada jedne z najpiękniejszych naturalnych krajobrazów w Grecji. Oprócz tego Kreta oferuje niesamowite widoki, piękne plaże, liczne stanowiska archeologiczne oraz niezwykłą gościnność mieszkańców. Co warto zobaczyć podczas wakacji na Krecie? … Zobacz więcej »