TOP 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Korčula

Plaże na Korčuli, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Korčula to niewielka chorwacka wyspa otoczona krystalicznie czystymi wodami Adriatyku, słynąca z pięknego, słonecznego wybrzeża i prawdziwie wakacyjnego klimatu. Wyspa kusi i zachęca do odwiedzin pięknymi krajobrazami, dziesiątkami zabytków i kilometrami wspaniałych, zróżnicowanych plaż. Gdzie szukać najpiękniejszych miejsc do plażowania? Najpiękniejsze plaże na Korčuli – lokalizacja + … Zobacz więcej »

Wakacje w Okrug Gornji, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Okrug Gornji, Trogir, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Okrug Gornji na wyspie Čiovo, niedaleko Trogiru, to doskonałe miejsce na wakacje w Chorwacji. Prawdziwym magnesem przyciągającym turystów z całej Europy jest długa plaża Okrug Gornji, która wraz z promenadą tworzy tętniące życiem centrum turystyczne. Jeśli jednak szukasz ciszy i spokoju, w Okrug dostępne są także małe zatoki, które są nieco na … Zobacz więcej »

TOP 10 najpiękniejszych plaż w Splicie i okolicach

Plaże w Splicie, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Piękne plaże sprawiają, że słynne miasto portowe Split jest jednym z najpopularniejszych miejsc na wakacje w Chorwacji. Oprócz bogatego dziedzictwa kulturowego starego miasta do dyspozycji turystów są wspaniałe plaże, które zapraszają także do kąpieli słonecznych i morskich. Morze Adriatyckie wzdłuż wybrzeża Splitu mieni się najpiękniejszymi turkusowymi kolorami. … Zobacz więcej »

Wakacje na wyspie Krapanj na prawdziwe Chorwackie wakacje

Krapanj, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Wyspa Krapanj jest jednym z wyjątkowych miejsc na Riwierze Szybenik w Dalmacji. Krapanj jest jedną z najbardziej wyjątkowych wysp w Chorwacji, ponieważ jest to zarówno najbardziej płaska, jak i najmniej zaludniona wyspa w całym kraju. Niezwykle ładnie prezentują się tu zabytkowe kamienice w pastelowych kolorach, które zbudowane są blisko … Zobacz więcej »