Jelsa na wyspie Hvar, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Jelsa na wyspie Hvar, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Znajdująca się na północnym wybrzeżu wyspy Hvar miejscowość Jelsa jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w całej Chorwacji. Zachwyca ona przepięknymi piaszczystymi plażami, historią sięgającą czasów rzymskich oraz bogatym zapleczem restauracyjnym. Można tu wypocząć i się zrelaksować, a także korzystać aktywnie z wolnego czasu. Czym … Zobacz więcej »

Wakacje na wyspie Solta, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Maslinica na wyspie Solta, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Chorwacja jest krajem, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Łatwo znaleźć przyczyny takiego trendu. Wynika to z połączenia ciepłego klimatu, pięknych plaż, bogatej kultury, a wszystko wraz ze stosunkowo niedużą odległością. Chorwacja wyróżnia się również ciekawą kuchnią opartą głównie o owoce morza. Jednocześnie temperatura … Zobacz więcej »

Wakacje w Jadranovo, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Jadranovo, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Jadranovo to niewielki, nadmorski kurort, w którym można się zatrzymać podczas pobytu na słonecznym, chorwackim wybrzeżu. Mała, przybrzeżna miejscowość leży w otoczeniu sosnowych lasów i nietkniętej, śródziemnomorskiej przyrody. Tutejsze wybrzeże zachwyca wieloma romantycznymi zatokami z pięknymi, kameralnymi plażami. Które z nich są warte odwiedzenia i jakie są pozostałe atrakcje, … Zobacz więcej »