TOP 12 niesamowitych piaszczystych plaż w Chorwacji

Piaszczyste plaże w Chorwacji, fot. shutterstock.com

Chorwacja to nie tylko piękne żwirowe plaże. Na terenie kraju znajduje się wiele pięknych i piaszczystych plaż, które zachwycają niezwykłą linią brzegową oraz krajobrazem, którym są otoczone. Jakie piaszczyste plaże warto odwiedzić, będąc w Chorwacji? Poniżej TOP 12 niesamowitych piaszczystych plaż w Chorwacji. Piaszczysta plaża … Zobacz więcej »

Wakacje w Zambratija, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Zambratija, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Chorwacka Zambratija jest małą wioseczką liczącą niewiele ponad 472 mieszkańców. To znany nadmorski kurort należący do gminy Umag. Od siedziby gminy dzielą Zambratiję 3 km odległości. Jak zdołano obliczyć, w wiosce znajdują się dokładnie 177 domy. Miejscowość położona jest pomiędzy sąsiadującymi z nią Basanija i … Zobacz więcej »

Petrčane w Chorwacji, co zobaczyć, najpiękniejsze plaże

Petrčane, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Petrčane to malownicza wioska niewielkich rozmiarów położona pomiędzy takimi miejscowościami jak Nin oraz Zadar w Dalmacji Środkowej. Sama miejscowość jest zamieszkana przez kilkaset osób, jednak z roku na rok odwiedza ją coraz więcej turystów. To właśnie jej idealne położenie, doskonała kuchnia oraz rajskie plaże sprawiają, … Zobacz więcej »