Wakacje w Bułgarii – Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Albena, Bulgaria. Aerial view of Albena beach resort in the summer.

Bułgaria to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży. To doskonałe miejsce dla młodych turystów, poszukujących nocnych wrażeń, jak i dla całej rodziny, która oprócz odpoczynku chce poznać kulturę i historię tego fascynującego regionu. Dlaczego warto postawić na wakacje w Bułgarii? Niska cena wakacji – argument … Zobacz więcej »

Santorini atrakcje – TOP 13, które warto zobaczyć

Santorini atrakcje, View from an open window with blue shutters of the Aegean sea, caldera, coastline and whitewashed town of Oia, Santorini, Greece.

Niesamowite zachody słońca, białe budynki ozdobione bugenwillą, kościoły z niebieskimi kopułami i malownicze wiatraki sprawiają, że Santorini jest niezwykle popularnym celem podróży. Ten grecki raj przyciąga szczególnie pary i nowożeńców, którzy chcą podziwiać słynne zachody słońca w Oia, pływać w gorących źródłach i delektować się … Zobacz więcej »

Stolica Grecji – Ateny. TOP 15 atrakcji, które warto zobaczyć

Stolica Grecji, Zeus świątynia z widokiem na Akropol, Ateny, Grecja. Są to słynne zabytki Aten. Słoneczny widok starożytnych greckich ruin, wielkie kolumny klasycznego budynku w centrum Aten. Koncepcja podróży.

Ateny – stolica Grecji są symbolem bogatej historii sięgającej ponad 3000 lat. Spacerując po dzisiejszych ulicach Aten, zobaczysz mieszankę starożytności i nowoczesności, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla podróżników, którzy oprócz zwiedzania chcą także skorzystać ze współczesnych atrakcji. Akropol w Atenach jest jedną z … Zobacz więcej »

Plaże Grecji – TOP 17 polecanych plaż, które warto zobaczyć

Grecja plaże, A tourist woman in white dress and hat enjoys the beautiful beach of Petani, Kefalonia island, Greece, during her summer holiday time

Dzięki śródziemnomorskim krajobrazom i krystalicznie czystym wodom, które mienią się w słońcu, najpiękniejsze plaże Grecji sprawiają wrażenie raju. W Grecji jest tak wiele wspaniałych plaż, od wysublimowanych różowo-piaszczystych wybrzeży Elafonissi po szmaragdowe zatoki wyspy Korfu. Najbardziej cenione są plaże piaszczyste, ale wiele greckich plaż żwirowych … Zobacz więcej »

Bułgaria atrakcje – TOP 15  najciekawszych miejsc

Bułgaria atrakcje, Nessebar (Nesebar), Bulgaria. The Ancient City of Nessebar, Southern bay of the old town. Black Sea Coast, Burgas.

Bułgaria to bałkański kraj o zróżnicowanych krajobrazach i długiej historii, sięgającej czasów starożytnych. Znajdziesz tu zarówno malownicze szczyty górskie, ogromne parki narodowe, w których żyją zagrożone zwierzęta oraz połacie piaszczystych plaż na wybrzeżu Morza Czarnego. Co warto zobaczyć w tym pięknym bałkańskim kraju? Poniżej w … Zobacz więcej »

Boże Narodzenie w Chorwacji – przygotowanie do Świąt i tradycje

Boże Narodzenie w Chorwacj, Christmas and New Year background with a flag of Croatia

Chorwaci są narodem religijnym. Prawie 90% populacji to katolicy, więc Boże Narodzenie w Chorwacji jest jednym z najważniejszych świąt. W tym dniu Chorwaci gromadzą się przy stole, aby wraz z rodzinami świętować narodziny Jezusa Chrystusa. Świętowanie odbywa się nie tylko w dniu Bożego Narodzenia (Božić). … Zobacz więcej »