Hotele nad jeziorem Bled – rekomendowana lista noclegów

Hotele nad jeziorem Bled, Słowenia, fot. shutterstock.com

Malownicze, polodowcowe jezioro Bled jest położone w północno-zachodniej części Słowenii, w otoczeniu alpejskich szczytów. Dzięki obecności aktywnych źródeł termalnych jest jednym z najcieplejszych alpejskich jezior. Wzdłuż jego brzegów rozrzucone jest wiele wiosek i miasteczek, które dzięki tak atrakcyjnemu położeniu z roku na rok stają się coraz bardziej … Zobacz więcej »

TOP 15 miejsc w Istrii, które koniecznie musisz zobaczyć

Rovinj, Chorwacja - Widok na kolorowe stare miasto i malowniczy port w Rovinj na Półwyspie Istria.

Z czym się najbardziej kojarzy Chorwacja, a dokładniej Istria? Dekady temu, za czasów siermiężnego PRL-u, gdy istniała jeszcze Jugosławia, to właśnie tam Polacy startowali swoimi małymi fiatami, aby posmakować odrobiny „światowego” luksusu, pławiąc się w ciepłych wodach Adriatyku i wylegując na plażach. Ów specyficzny „powiew … Zobacz więcej »

TOP 10 najpiękniejszych plaż na wyspie Korčula

Plaże na Korčuli, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Korčula to niewielka chorwacka wyspa otoczona krystalicznie czystymi wodami Adriatyku, słynąca z pięknego, słonecznego wybrzeża i prawdziwie wakacyjnego klimatu. Wyspa kusi i zachęca do odwiedzin pięknymi krajobrazami, dziesiątkami zabytków i kilometrami wspaniałych, zróżnicowanych plaż. Gdzie szukać najpiękniejszych miejsc do plażowania? Najpiękniejsze plaże na Korčuli – lokalizacja + … Zobacz więcej »

Wakacje w Okrug Gornji, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Okrug Gornji, Trogir, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Okrug Gornji na wyspie Čiovo, niedaleko Trogiru, to doskonałe miejsce na wakacje w Chorwacji. Prawdziwym magnesem przyciągającym turystów z całej Europy jest długa plaża Okrug Gornji, która wraz z promenadą tworzy tętniące życiem centrum turystyczne. Jeśli jednak szukasz ciszy i spokoju, w Okrug dostępne są także małe zatoki, które są nieco na … Zobacz więcej »

TOP 10 najpiękniejszych plaż w Splicie i okolicach

Plaże w Splicie, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Piękne plaże sprawiają, że słynne miasto portowe Split jest jednym z najpopularniejszych miejsc na wakacje w Chorwacji. Oprócz bogatego dziedzictwa kulturowego starego miasta do dyspozycji turystów są wspaniałe plaże, które zapraszają także do kąpieli słonecznych i morskich. Morze Adriatyckie wzdłuż wybrzeża Splitu mieni się najpiękniejszymi turkusowymi kolorami. … Zobacz więcej »

Wakacje na wyspie Krapanj na prawdziwe Chorwackie wakacje

Krapanj, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Wyspa Krapanj jest jednym z wyjątkowych miejsc na Riwierze Szybenik w Dalmacji. Krapanj jest jedną z najbardziej wyjątkowych wysp w Chorwacji, ponieważ jest to zarówno najbardziej płaska, jak i najmniej zaludniona wyspa w całym kraju. Niezwykle ładnie prezentują się tu zabytkowe kamienice w pastelowych kolorach, które zbudowane są blisko … Zobacz więcej »