Najpiękniejsze miejsca na trekking w Albanii – pomysł na aktywny wypoczynek

Trekking w Albani, fot. shutterstock.com

Albania to państwo leżące w południowo-wschodniej Europie na Półwyspie Bałkańskim. Obecnie kraj ten jest jednym z najpopularniejszych celów podróży dla miłośników trekkingu ze względu na piękne widoki. Bałkańskie góry uchodzą też za jedne z najpiękniejszych w całej Europie. Dzięki górom, malowniczym dolinom i zielonym lasom, … Zobacz więcej »

Albania na własną rękę – jak zaplanować wyjazd?

Most Mesi, Szkodra, Albania, fot. shutterstock.com

Albania staje się obecnie coraz chętniej wybieranym miejscem na wakacje. Niegdyś owiany złą sławą kraj w południowo-wschodniej Europie ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Organizacja wyjazdu na własną rękę wymaga odpowiedniego przygotowania i praktycznych wskazówek, które pozwolą cieszyć się w pełni pobytem. Oto najważniejsze … Zobacz więcej »

Wakacje w Himare na Riwierze Albańskiej – hotele, plaże

Panoramic,Morning,View,Of,Himare,Town.,Stunning,Spring,Seascape,Of

Jedną z najpiękniejszych części albańskiego wybrzeża jest Riwiera Albańska, która oferuje przybyszom idealne warunki do wypoczynku. Albania to państwo w południowo-wschodniej Europie. Jest doskonałym pomysłem na urlop w iście rajskich warunkach. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Himare, jednego z najpiękniejszych miast Riwiery Albańskiej? Krótki … Zobacz więcej »