TOP 5 miejsc i atrakcji na Kos które koniecznie musisz zobaczyć

Tagi , , , , ,

Wyspa Kos od zawsze znajdowała się w centrum turystycznych wydarzeń. Wysepka jest bowiem niewielka i nie jest ona gęsto zaludniona. Była głównym celem podróży turystów szukających spokoju i prywatności, zaś omijana była przez tych, którzy poszukują atrakcji i świetnej zabawy. Ze względu na opór, jaki wyspa Kos stawiała masowej turystyce, pozostawała ona praktycznie przez cały czas w cieniu innych, niezwykle malowniczych wysp jak np. Rodos czy Kreta. Coraz więcej turystów decyduje się na to, by móc odkryć uroki wyspy. Jeśli więc my również planujemy nasze niezapomniane wakacje na wyspie, warto zapoznać się z listą TOP 5 miejsc i atrakcji na Kos, których lepiej nie ominąć!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 5 miejsc na Kos – Plaka Forest

Wyspa Kos ma ogromny potencjał jeśli chodzi o turystykę. Podróżni powinni zboczyć z utartych szlaków i zdecydować się na opuszczenie luksusowych kurortów, by móc poznać całe piękno tego miejsca. Jeśli zaś chodzi o same atrakcje i zakątki, jakie warto zwiedzić na wyspie Kos, to trudno będzie je zliczyć na placach obu rąk! Warto więc rozpocząć zwiedzanie od prawdziwego symbolu wyspy i jednocześnie miejsca, które jest największa atrakcją turystyczną. Mowa tu o Paka Forest, czyli o malowniczym Pawim Lesie.

niesamowity, pawi las na wyspie Kos

Jest to chroniony obszar lasu iglastego na wyspie, gdzie można podziwiać wielobarwne pawie, żyjące w pełnej symbiozie z przyrodą, środowiskiem, a także z… leniwymi kotami! Miejsce to na mapie wyspy Kos jest niezwykłe. Można tam nie tylko znaleźć naturalne schronienie przed palącymi promieniami słońca, ale także spotkać się z dziką fauną i florą, która żyje swoim rytmem. Jeśli wybieramy się na wyspę Kos razem z naszymi pociechami, wówczas miejsce to z całą pewnością przypadnie im do gustu. Pawie zamieszkujące ten wyjątkowy las wydają się przyzwyczajone do obecności turystów i nie boją się pokazywać swoich rozłożystych ogonów. Można więc napawać oczy kolorowymi ptakami, które próbują zyskać sobie względy u pawich dam i znaleźć partnera na całe życie!

TOP 5 miejsc na Kos – Kefalos

Nie da się ukryć, że wyspa Kos nie należy do najbardziej rozrywkowych i najgęściej zaludnionych wysp Grecji. Można pokusić się o stwierdzenie, że żyje ona swoim własnym tempem, a jej miasta nie wiedzą co to hałas i zgiełk. Dzięki temu właśnie, miejscowości na wyspie Kos posiadają swój głęboki i wyjątkowy urok. Jeśli szukamy prawdziwego symbolu wyspy i miejsca kameralnego, idealnego na wypoczynek, to warto się udać do Kefalos. Miejscowość leży w południowo – zachodniej części Kos i spełnia ona rolę kameralnego i luksusowego kurortu turystycznego. Jednocześnie miasteczko to wyróżnia się swoją niesamowitą lokalizacją.

miasteczko o ponadprzeciętnej urodzie

Rozciąga się ono na skalistym wybrzeżu, dzięki czemu każdy z podróżnych zyska niepowtarzalną okazję do podziwiania niesamowitych widoków. Samo miasteczko Kefalos ma również wiele do zaoferowania. W jego wnętrzu czeka na nas ogromny labirynt stworzony z kamiennych uliczek, po których można beztrosko spacerować przez długie godziny. W niewielkim centrum zaś czeka na nas zabytkowy placyk, który po brzegi wypełniony jest klimatycznymi knajpkami i tawernami. Można więc tam skosztować greckiej kuchni, a prawdziwym hitem są świeżo wyciskane soki. Jeśli podróżujemy do Kefalos wraz z dziećmi, wówczas czeka tam na nich niewielki plac zabaw, na którym maluchy mogą rozładować nadmiar energii. Zwiedzanie wyspy Kos wręcz zobowiązuje do tego, by odwiedzić miasteczko Kefalos!

TOP 5 miejsc na Kos – Agios Stefanos

Z pewnością wybierając się na wyspę Kos liczymy także na możliwość plażowania w promieniach słońca. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że piaszczystych fragmentów wybrzeża na całej wyspie nie brakuje. Wyspa ta znana jest bowiem ze swoich rajskich plaż. Niektóre z nich są ukryte w zatoczkach i trudno dostępne, zaś inne są mocno zatłoczone i oblegane przez turystów. Jeśli jednak zależy nam na tym, by wybrać się na jedną z najpiękniejszych i jednocześnie najpopularniejszych plaż na wyspie, koniecznie musimy odwiedzić plażę Agios Stefanos. To właśnie ona figuruje na praktycznie każdej pocztówce z wyspy i polecana jest przez wiele przewodników turystycznych. Faktem jest, że plaża ta – szczególnie w sezonie letnim – jest wyjątkowo mocno zatłoczona i ciężko znaleźć na niej wolne miejsce. Jednak nie powinno nas to zniechęcić, gdyż Agios Stefanos skrywa w sobie niewątpliwy urok.

Na szczególną uwagę zasługuje niewielka i całkowicie bezludna wysepka w jej pobliżu, na którą organizowane są rejsy skuterami wodnymi lub łodziami. Dodatkowo na plaży panują świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Wypożyczalnie sprzętów oferują wszystko to, co może być nam potrzebne do sprawdzenia się w kitesurfingu, nartach wodnych czy kajakarstwie! Plaża Agios Stefanos – choć w dużej mierze jest piaszczysta – to jednak posiada kamieniste fragmenty wybrzeża. Niemniej jednak samo zejście do wody jest wyjątkowo łagodne, dzięki czemu plaża ta jest wręcz idealna dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkową atrakcją są ruiny bazyliki Świętego Stefana, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Agios Stefanos. Można więc – w przerwie pomiędzy morskimi kąpielami – wybrać się także na krótkie zwiedzanie!

TOP 5 miejsc na Kos – Limnionas

Jeśli poszukujemy nieco bardziej kameralnej i spokojnej miejscowości na wypoczynek na wyspie Kos, warto zdecydować się na odwiedzenie miasteczka Limnionas. Znajduje się ono na najbardziej wysuniętym na południe cyplu wyspy. Jest to miejscowość idealna dla tych turystów, którzy cenią sobie prywatną i spokojną atmosferę. Samo miasteczko jest niewielkie – można nawet powiedzieć, że bardziej przypomina ono nieco większą wioskę. Jednocześnie to właśnie w Limnionas można poczuć prawdziwy, grecki klimat. Miasteczko to nie zostało dotknięte zachodnimi wpływami, więc udało się tam – dosłownie – zatrzymać czas.

rajska plaża i zabytkowe miasteczko w jednym

Jego centrum stanowią białe, charakterystyczne domki, a także typowe, greckie tawerny. Co więcej, wszystkie ryby i owoce morza, które są tam serwowane, pochodzą z porannych połowów okolicznych rybaków, więc tawerny te codziennie zmieniają swoje menu. Dodatkowo w mieście Limnionas znajdziemy rajską plaże o tej samej nazwie. Jest ona nieco ukryta pomiędzy skałami, jednak dostęp do niej jest wyjątkowo prosty. Można na niej wypoczywać z dala od tłumu turystów i zgiełku. Limnionas jest więc idealnym i kameralnym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu na wyspie Kos.

TOP 5 miejsc na Kos – Miasto Kos – historyczna stolica wyspy

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu na wyspie Kos jest stolica wyspy. Jest to nieduże i dość senne miasteczko, które jednak skrywa w sobie całą masę zabytków i urokliwych zakątków. Znajduje się tam zabytkowa forteca, która dawniej spełniała rolę obronną. Pozostały po niej obecnie jedynie ruiny, jednak dzięki jej lokalizacji. Znajduje się ona na malowniczym wzgórzu – można podziwiać z dziedzińca panoramę miasta i bezkresny horyzont. W mieście Kos działa także specjalna kolejka, która umożliwia zwiedzanie.

Zatacza ona koła przy każdej, najważniejszej atrakcji miasta i jest świetną alternatywą dla najmłodszych, którzy mogą być zmęczeni długimi spacerami. W mieście Kos czeka na nas także świetnie przygotowana baza gastronomiczna, która oferuje nam bliskie spotkanie z grecką kuchnią. Nie brakuje tam również plaż, które są zwykle zatłoczone i gwarne. Jednak w centrum miasta bez problemu znajdziemy także spokojniejsze zakątki, w których można cieszyć się prywatnością. Miasta Kos również nie powinniśmy pominąć podczas pobytu na tej wyspie!

Najlepsze hotele w Grecji

Wycieczki po atrakcje

Poprzedni

TOP 5 miejsc i atrakcji na Korfu które koniecznie musisz zobaczyć

Plan wycieczki po Bałkanach Zachodnich

Następny

Dodaj komentarz