TOP 5 miejsc i atrakcji na Korfu które koniecznie musisz zobaczyć

Tagi , , , , ,

Coraz chętniej wybieramy greckie wyspy niż kontynentalną Grecję. Głównie wynika to z faktu, że greckie wyspy mogą pochwalić się niesamowitym i nietuzinkowym klimatem, a także całkiem odmiennymi ekosystemami. Można na nich wypocząć, a jednocześnie korzystać z uroków malowniczych plaż i innych atrakcji. Turyści coraz chętniej „uciekają” w kierunku mniejszych wysepek. Szukają na nich spokoju i chcą poniekąd ukryć się przez zgiełkiem. Jedną z takich wysp jest właśnie Korfu, która staje się coraz popularniejszym celem podróżnych. Jakie TOP 5 miejsc i atrakcji Korfu należy zobaczyć będąc na wyspie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 5 miejsc na Korfu – Miasto Korfu

Każda, grecka wyspa posiada swoją stolicę. Analogicznie, dla wyspy Korfu, największym ośrodkiem miejskim i kulturowym jest miasto o tej samej nazwie. To właśnie w tym miejscu powinniśmy rozpocząć podróż po wyspie i napawać się niesamowitymi zabytkami. Miasto Korfu to prawdziwy raj dla miłośników architektury i typowo greckiego klimatu. Odzwierciedla ono nieco zagmatwaną i skomplikowaną historię wyspy. Korfu przechodziło przez burzliwy okres bizantyjski, następnie okres panowania rzymskiego, aż dostało się całkowicie w ręce Wenecjan.

zabytkowa perełka figurująca na liście UNESCO

Całe miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i nie ma się temu co dziwić! Korfu jest dość ciasno rozłożone pomiędzy dwiema fortecami. Zaś w jego wnętrzu można natknąć się na prawdziwy labirynt niewielkich i ciasnych uliczek. To właśnie w Korfu można zachwycić się różnorodnością architektury, odnaleźć niewielkie, kamienne zabudowania mieszkańców, a także spróbować tradycyjnej, greckiej kuchni. Mimo że Korfu przez wiele lat starało się oprzeć masowej turystyce, to jednak pojawiła się tam ogromna baza gastronomiczna. Turyści więc mogą odpocząć od zwiedzania w jednej z greckich tawerny lub skorzystać z oferty kolorowych drinków w okolicznych barach. Nie można również pominąć sklepów z pamiątkami, w których można kupić nie tylko oliwę z oliwek, ale także i inne pamiątki.

TOP 5 miejsc na Korfu – Vlacherna i Mysia Wyspa – najsłynniejszy punkt widokowy na Korfu

Po zwiedzaniu historycznej stolicy wyspy, warto udać się kilka kilometrów na południe, by dotrzeć do jednej z największych atrakcji Korfu. Valcherna na wyspie to miejsce opisywane w każdym przewodniku po Korfu, a także miejsce, które znajduje się na każdej pocztówce z wyspy. Sama Valcherna to śnieżnobiała i kameralna cerkiew, która znajdują się na niewielkiej wysepce. Jest ona połączona z lądem jedynie poprzez molo. Valchernę, czyli ten śnieżnobiały kościółek wzniesiono w 1687 roku i na tle błękitnego morza prezentuje się on wręcz zjawiskowo.

Co ciekawe, w środku cerkwi znajdziemy faktycznie niewielki kościołek, ale także i dobrze wyposażony sklep z pamiątkami. Jeśli już jesteśmy w tej okolicy, to warto – oczywiście po odwiedzeniu cerkwi – wynająć łódź, by popłynąć na pobliską Mysią Wyspę. Zgodnie z legendami, wyspa ta miała być statkiem samego Odyseusza, który zamienił on w kamień w przypływie gniewu. W taki właśnie sposób miała powstać Mysia Wyspa, która obecnie jest jedną z największych atrakcji na Korfu. Co ciekawe, nie znajdziemy na niej domków i restauracji, a jedynie śnieżnobiały kościółek. Warto również pamiętać o tym, że dosłownie cała wyspa objęta jest ochroną, więc turyści mogą jedynie zejść na ląd i obejrzeć cały klasztor z zewnątrz.

TOP 5 miejsc na Korfu – Paleokastrisa

Jeśli poszukujemy wyjątkowo pięknego i jednocześnie tajemniczego miejsca, które możemy odwiedzić, koniecznie musimy zwrócić uwagę na miejscowość Paleokastrisa. Faktem jest, że poznało ją już wielu turystów, gdyż to właśnie w tym miejscu można spotkać się z najpiękniejszymi i zapierającymi dech w piersiach plażami na wyspie. Jednocześnie Paleokastrisa to miejscowość, której nikt z nas nie powinien pominąć podczas pobytu na Korfu. To właśnie tu znajduje się słynne, skaliste wybrzeże z nagimi skałami, które tak chętnie uwieczniane jest na fotografiach i pocztówkach z Korfu.

Tajemnicza i piękna miejscowość na wyspie Korfu

W tej miejscowości również możemy podziwiać aż 6 urokliwych zatoczek, do których należą: Agia Triada, Platakia, Alipa, Agios Spirydon, Agios Petros, Ambelaki. Jak łatwo można się domyślić, w dosłownie każdej z nich skryta została malownicza plaża. Warto zajrzeć do każdej z zatoczek, gdyż są one maksymalnie różnorodne, choć łączy je wyjątkowo czysta i krystaliczna woda. W miejscowości Paleokastrisa czeka na nas jeszcze wiele atrakcji. Przede wszystkim warto zwiedzić zabytkowe i historyczne centrum miejscowości, a także zdecydować się na rejs łodzią do tzw. błękitnych grot czyli do Nausika Cave i Blue Eye Cave. Kolejną atrakcją jaka czeka na nas w miasteczku jest rejs statkiem wzdłuż wybrzeża wyspy, który połączony jest z wypoczynkiem na plażach, dostępnych jedynie od strony morza. Takiej atrakcji nikt z nas nie powinien przegapić!

TOP 5 miejsc na Korfu – Angelokastro –  spektakularny Zamek Aniołów na Korfu

Chyba żaden turysta nie powinien pominąć wspaniałego i spektakularnego Zamku Aniołów, który znajduje się na wyspie Korfu. Bez jego odwiedzenia, z pewnością pobyt na wyspie nie mógłby być uznany za kompletny. Zamek ten znajduje się w niezwykłym i malowniczym miejscu. Wzniesiono go na samotnym klifie, który w niezwykle majestatyczny sposób zanurza się w morzu. Zgodnie z legendą, zamek ten został wzniesiony w tym wyjątkowym miejscu, głównie po to, by spełniać rolę obronną. Miał on bronić i chronić mieszkańców niewielkiej wioski przez najazdami nieprzyjaciół. Nie da się ukryć, że obecnie z Agnelokastro, czyli Zamku Aniołów nie pozostało zbyt wiele.

Popadł on w ruinę, jednak w dalszym ciągu jest to jedno z tych miejsc na Korfu, którego wręcz nie można pominąć. Jeśli więc zdecydujemy się na to, by odwiedzić to, co pozostało z Zamku Aniołów, warto wiedzieć, że znajdziemy w ruinach wiele ciekawostek i „perełek”. Przede wszystkim na uwagę zasługują pozostałości po niewielkiej kapliczce zamkowej, która dawniej była jedną z pustelni. Z prowizorycznego dziedzińca Angelokastro rozpościera się dodatkowo niesamowity widok na całą zatokę Paleokastrisa, a także na bezkresny horyzont. Warto więc zadać sobie nieco trudu i wybrać się do tej wspaniałej fortecy. Takich widoków nie możemy przecież pominąć!

TOP 5 miejsc na Korfu – Canal D’ Amour czyli Kanał Miłości w Sidari

Jeśli marzymy o tym, by zobaczyć najbardziej niesamowite i romantyczne miejsce na Korfu, wówczas warto wybrać się do Sidari. To miejsce odwiedzane jest każdego dnia i każdego miesiąca przez tysiące turystów. Dlaczego? Otóż jest to miejsce absolutnie niesamowite i z pewnością nie znajdziemy drugiego takiego w całej Grecji. Na cały Canal D’Amour składają się niesamowite formacje skalne, które wyrzeźbione zostały w całkowicie naturalny sposób, w wyniku erozji wodnej. Co więcej, znalazło się pomiędzy nimi miejsce na malutką i całkowicie prywatną plażę. Grota ta przyciąga do siebie turystów również ze względu na krążące wokół niej legendy. Zgodnie z nimi, każdy, kto o własnych siłach przepłynie całą grotę, już w krótce będzie mógł poznać miłość swojego życia.

Z kolei w przypadku par, które zdecydują się przepłynąć cały Kanał Miłości, dodatkowo trzymając się za ręce, wróży się, że pozostaną ze sobą już do końca życia. Właśnie dlatego Canal D’Amour jest tak chętnie odwiedzany przez osoby, które mają nadzieję na znalezienie swojej drugiej połówki. Warto wiedzieć jednak, że ukryta plaża pomiędzy formacjami skalnymi w dalszym ciągu jest dość prywatna i gwarantuje intymną atmosferę. Z pewnością drugiego takiego miejsca nie znajdziemy na całym Korfu! Te naturalne formacje skalne zasługują więc na to, by poświęcić im chwile i spróbować przepłynąć tajemnicze, miłosne groty!

Najlepsze hotele w Grecji

Wycieczki po atrakcje

Poprzedni

TOP 5 miejsc i atrakcji na Zakynthos które koniecznie musisz zobaczyć

TOP 5 miejsc i atrakcji na Kos które koniecznie musisz zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz