TOP 10 Najpiękniejszych plaż Riwiery Makarskiej

Tagi , , ,

Czas wakacji dla większości z nas jest okresem intensywnego planowania. Chcemy znaleźć dla siebie idealne miejsce, które pomoże nam spędzić prawdziwie niezapomniane wakacje. W obecnych czasach głównym wyznacznikiem naszych wakacji, które można będzie zaliczyć do najbardziej udanych, stały się piękne plaże, a także wyjazdy, które są dość ekonomiczne. Okazuje się, że polscy turyści w tych dość trudnych czasach w wyjątkowy sposób upodobali sobie Chorwację. Nie da się bowiem ukryć, że jest to kraj nie tylko wyjątkowo gościnny, ale przede wszystkim także i tani. Zwykle decydujemy się na to, by wypoczywać na Riwierze Makarskiej. Stała się ona popularna nie tylko ze względu na zabytki i bogatą historię, ale także ze względu na magiczne i pełne uroku plażę. Wobec tego, warto poznać plaże Riwiery Makarskiej, które zaliczane są do najpiękniejszych i które z pewnością warto odwiedzić!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaże Riwiery MakarskiejPlaża Punta Rata w miasteczku Brela

Riwiera Makarska to jeden z bardziej popularnych regionów pod względem turystycznym, jeśli chodzi o Dalmację Południową. Wynika to nie tylko z faktu bliskości Dubrownika, ale także z faktu najpiękniejszych plaż w tym rejonie Chorwacji. Jedną z nich z całą pewnością jest plaża Punta Rata, która znajduje się w miasteczku Brela. Jest to jednocześnie jedna z najpopularniejszych plaż w całej Riwierze Makarskiej. Wielokrotnie była ona jedną z propozycji na najpiękniejszą plażę w całej Europie w wielu magazynach turystycznych. Punta Rata stała się także swoistym symbolem miasteczka Brela. Jest to plaża całkowicie piaszczysta, u wybrzeży której porozrzucane są skały, majestatycznie wynurzające się z wody. Punta Rata to plaża, która pomimo swojej popularności uchroniła się przed pełną komercjalizacją. Znajdują się na niej podstawowe udogodnienia jak np. toalety czy prysznice. 

Gdzie spać w pobliżu plaży Punta Rata?

Punta Rata to plaża zlokalizowana w miejscowości Brela, nie tak daleko od jej centrum. Turyści, którzy więc będą chcieli nocować w jej pobliżu, będą mogli wybierać różnorodne oferty pod względem zakwaterowania. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na obiekt noclegowy Punta Rata Rooms. Każdy pokój oferuje bowiem niesamowite widoki na morze.

Plaża Ikovac w miasteczku Baska Voda

Baska Voda to jeden z najmniejszych i jednocześnie najpopularniejszych kurortów turystycznych Riwiery Makarskiej. Znajduje się tam również jedna z piękniejszych plaż – plaża Ikovac. Jest to miejsce głównie dla tych turystów, którzy doceniają się morskie kąpiele w otoczeniu przepięknych krajobrazów. Plaża Ikovac rozciąga się na długości około 250 metrów i zlokalizowana jest na północny kurortu. Można z niej podziwiać malownicze, górskie krajobrazy, które pięknie kontrastują ze spokojną, lazurową wodą. Na tej plaży znajduje się także wiele udogodnień dla turystów. Mogą oni bowiem korzystać z toalet, pryszniców, a także szeregu barów i kawiarenek.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Ikovac?

Jeśli zależy nam na tym, by móc nocować jak najbliżej plaży Ikovac, wówczas warto zwrócić uwagę na obiekt noclegowy, jakim jest Hotel Croatia. Znajduje się on jedynie 100 metrów od plaży i oferuje wyjątkowo wysoki standard zakwaterowania.

Plaża Makarska – największa plaża w kurorcie o tej samej nazwie

Riwiera Makarska swoją nazwę zaczerpnęła od głównego miasta – Makarska. Jest to jednocześnie miasteczko, które wśród turystów cieszy się absolutnie największą popularnością. To właśnie tam robi się najbardziej tłoczno w sezonie letnim. To również tam znajduje się najpopularniejsza i największa, miejska plaża – plaża Makarska. Rozciąga się ona na długości ponad 1500 metrów i oferuje dostęp do szeregu udogodnień. Turyści znajdą tam zarówno miejsce do opalania, jak i miejsce do tego, by ukryć się przed palącymi promieniami słońca. Na plaży można korzystać z bogatej bazy gastronomicznej, różnorodnych kawiarenek i barów. Dodatkowo na plaży można również poświęcić się uprawianiu sportów wodnych, czy też korzystać z innych, zorganizowanych atrakcji.

Gdzie można znaleźć nocleg w pobliżu plaży Makarska?

Plaża Makarska znajduje się bardzo blisko centrum kurortu. Wobec tego ze znalezieniem miejsca noclegowego z całą pewnością nie będzie większego problemu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na obiekt noclegowy, jakim jest Park Makarska. Jest to hotel o wysokim standardzie, który znajduje się bezpośrednio przy samej plaży.

Plaże Riwiery Makarskiej – Plaża Tucepi – najdłuższa plaża Riwiery Makarskiej

Kolejną plażą Riwiery Makarskiej, o której koniecznie trzeba w zestawieniu TOP10 najpiękniejszych plaż wspomnieć, jest plaża Tucepi. Jest to najdłuższa plaża w okolicy, gdyż rozciąga się ona na długości 4 kilometrów! Jest to jedna z najpopularniejszych plaż piaszczystych, u wybrzeży której wody przybierają prawdziwie lazurowy kolor. Ze względu na dość łagodne zejście do wody, plaża ta jest szczególnie uwielbiana przez rodziny z małymi dziećmi. W jej okolicy można znaleźć wiele sklepów z pamiątkami, a także bary, restauracje czy wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Tucepi?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w pobliżu plaży Tucepi jest TUI BLUE Jadran. Jest to pięciogwiazdkowy hotel, gwarantujący niezwykle luksusowe warunki. Znajduje się on zaledwie 200 metrów od samej plaży i oferuje zakwaterowanie w pokojach z panoramicznym widokiem na morze.

Plaże Riwiery MakarskiejPlaża Podrace w miasteczku Brela

Znów warto powrócić na chwilę do miasteczka Brela i odwiedzić zlokalizowaną tam plażę Podrace. Można powiedzieć, że jest to prawdziwa perełka wśród innych plaż Riwiery Makarskiej. Zlokalizowana jest ona w niewielkiej zatoczce i otoczona jest malowniczym zagajnikiem i wysokimi skałami. Plaża ta nie należy do najdłuższych w regionie, jednak gwarantuje ona dostęp do szeregu atrakcji. Jest to świetne miejsce dla wszystkich miłośników nurkowania oraz snorkelingu. 

Gdzie można spać w okolicy plaży Podrace?

W okolic plaży Podrace nie ma zbyt wielu obiektów noclegowych, co może być podyktowane przede wszystkim lokalizacją plaży. Warto jednak zwrócić uwagę na Villa Dalmatia Apartments. Jest to fantastyczny obiekt noclegowy, zlokalizowany bezpośrednio przy plaży. Każdy pokój gwarantuje widoki na morze.

Plaża Vruja – sekretna plaża Riwiery Makarskiej

Plaża Vruja nazywana jest sekretną plażą Riwiery Makarskiej. Rzeczywiście, dostęp do niej jest wyjątkowo utrudniony, jednak z pewnością warto dołożyć wszelkich wysiłków, by się tam dostać. Plaża ta zlokalizowana jest w naturalnej zatoczce i otoczona jest praktycznie z każdej strony wysokimi klifami i skałami. Co więcej, niektóre obszary zostały przeznaczone na plażę dla nudystów. Jest to jednak idealna plaża dla miłośników spokoju i prywatności.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Vruja?

W bezpośredniej bliskości plaży Vruja niestety nie znajdziemy obiektów noclegowych. Jednak 700 metrów od niej zlokalizowany jest hotel Apartmani Mira. Jest to pensjonat o wysokim standardzie zakwaterowania.

Plaża Nikolina w kurorcie Baska Voda

Do Baska Voda warto ponownie powrócić, gdyż znajduje się tam fantastyczna plaża – plaża Nikolina. Zlokalizowana jest ona tak naprawdę w samym sercu Riwiery Makarskiej, a na samej plaży można podziwiać statuę jej patrona, którym jest święty Nikola. Plaża ta wyróżnia się przede wszystkim krystalicznie czystą wodą i otoczeniem spektakularnych, górskich krajobrazów. Jest to bardzo popularna plaża wśród rodzin z dziećmi, gdyż oferuje ona wyjątkowo łagodne zejście do wody.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Nikolina?

W pobliżu plaży Nikolina można znaleźć bardzo bogatą bazę noclegową. Wynika to z tego, że znajduje się ona w kurorcie Baska Voda. Jednym z najlepszych obiektów na nocleg może się jednak okazać Grand Hotel Slavia. Oferuje on nie tylko wysoki standard zakwaterowania, ale także znajduje się bezpośrednio przy samej plaży.

Plaże Riwiery MakarskiejPlaża Nugal – miasteczko Makarska

Plaża Nugal to z pewnością jedno z bardziej wyjątkowych miejsc w Riwierze Makarskiej. Znajduje się ona bowiem na terenie Parku Narodowego Osejava, pomiędzy miasteczkiem Makarska a Tucepi. Miejsce to przypomina najpiękniejsze okładki magazynów turystycznych. Znajduje się tam nie tylko fragment złocistego, piaszczystego wybrzeża, ale także i lazurowe wody i surowe skały porośnięte dzikim lasem. Jest to plaża, którą z pewnością warto odwiedzić.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Nugal?

Z uwagi na obecność Parku Narodowego najbliższy hotel znajduje się około 900 metrów od samej plaży. Jest nim Bluesun Hotel Neptun. Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, gwarantujący wysokie standardy zakwaterowania.

Plaża Dracevac w miasteczku Podgora

Plaża Dracevac to również jedna z najpiękniejszych plaż Riwiery Makarskiej. Jest to plaża rozciągająca się na długości około 400 metrów, otoczona malowniczym zagajnikiem. Co więcej, dokładnie połowa tej plaży została zaaranżowana na potrzeby miłośników opalania się bez ubrań. Można znaleźć tam zarówno słońce, jak i cień, a także perfekcyjne warunki do nurkowania.

Gdzie spać w pobliżu plaży Dracevac?

Najlepszym noclegiem w pobliżu plaży Dracevac będzie Resort Belevedere. Znajduje się on co prawda około kilometra od samej plaży, jednak oferuje wyjątkowo wysoki standard zakwaterowania i szereg udogodnień.

Plaże Riwiery MakarskiejPlaża Duba w pobliżu Balto

W pobliżu małego miasteczka Balto w Riwierze Makarskiej znajduje się niewielka, aczkolwiek urokliwa plaża Duba. Jest to plaża całkowicie odgrodzona od zgiełku. Otoczona jest ona gęstym lasem i skałami. Ze względu na takie warunki, nie jest ona oblegana przez turystów. Będzie to idealne miejsce na wypoczynek dla osób ceniących sobie samotności oraz spokój. Plaża Duba to również idealne miejsce dla miłośników nurkowania i snorkelingu.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Duba?

Ze względu na swoją sekretną lokalizację, plaża Duba nie ma szerokiej bazy noclegowej. Najrozsądniejszym i najbliższym obiektem wydaje się być Villa Korta Katarina and Vinery. Hotel ten znajduje się około 3 kilometry od plaży Duba i oferuje wysoki standard zakwaterowania.

Najlepsze hotele w Chorwacji

Wycieczki po plaze-riwiery-makarskiej

Poprzedni

Wakacje w Seget Vranjica, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Jesień w Macedonii Północnej, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Następny

Dodaj komentarz