TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Mykonos

Tagi , , , , ,

Wakacje na greckich wyspach wpisały się już w stały rytuał podróżnych z całej Europy, także i z Polski. To właśnie tam możemy znaleźć wszystko to, co do spędzenia niezapomnianych wczasów będzie nam po prostu potrzebne. Warto jednak zauważyć, że dawniej, podróżni z naszego kraju za swój główny cel obierali Kretę lub Rodos. Te dwie wyspy zasłynęły jako turystyczne centra rozrywki i oczywiście miejsca o niezwykle bogatej historii. Niemniej jednak obecnie coraz większą popularnością cieszy się malownicza i wyjątkowo atrakcyjna wyspa Mykonos. Które z plaż na wyspie zaliczają się do absolutnego TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Mykonos i na które z nich warto się udać w pierwszej kolejności?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosSuper Paradise Beach

Jedną z najpopularniejszych plaży na Mykonos jest Super Paradise Beach. Słynie ona przede wszystkim ze swojego imprezowego charakteru. Znajdziemy tam wiele klubów nocnych, a na plaży od białego rana gra huczna muzyka. Niemniej jednak plaża ta uważana jest również za jedną z najpiękniejszych, gdyż oferuje ona niesamowitą i autentyczną scenerię. Z uwagi na to, że jest na niej bogata infrastruktura, plaża ta popularna jest wśród ludzi młodych. Dojazd do niej jest wyjątkowo prosty, gdyż plaża ta zlokalizowana jest przy mieście Mykonos.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Super Paradise Beach?

Jednym z najlepszych noclegów, tuż przy samej plaży jest Nimbus My Aktis. Jest to prestiżowy hotel, oferujący szereg udogodnień dla swoich gości.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosPlatis Gaios

To kolejna, dość słynna plaża na Mykonos. Znana jest ona głównie z niezwykle miękkiego piasku, a także dość płaskiej i łagodnej linii brzegowej. Znajdziemy tam także krystalicznie czyste wody i szereg udogodnień dla turystów. Można tam korzystać z leżaków- za dodatkową opłatą. Co więcej dla maluchów przygotowany jest plac zabaw, a dla nieco starszych dostępne są wypożyczalnie sprzętów do sportów wodnych. Plaża ta znajduje się około 40 minut drogi od miasta Mykonos.

Gdzie można spać w pobliżu Platis Gaios?

Jednym z najlepszych noclegów w pobliżu plaży Platis Gaios jest myMykonos Villa. Jest to spokojny hotel z przestronnymi pokojami i wysokimi standardami. Znajduje się przy plaży.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosElia Beach

Plaża Elia znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie. Jest to niewielki kurort wypoczynkowy na Mykonos. Plaża ta jednak oferuje nam prawdziwie rajskie warunki. Znajdziemy tam mięciutki i złoty piasek, a także krystalicznie czyste wody. Jest ona wyjątkowo popularna szczególnie wśród rodzin z małymi dziećmi, gdyż oferuje wyjątkowo łagodne zejście do wody.

Gdzie nocować w pobliżu plaży Elia Beach?

W okolicy tej plaży znajdziemy dość pokaźną bazę noclegową. Jednocześnie najlepszym z noclegów wydaje się być Elia Mykonos Resort. Jest to pięciogwiazdkowy hotel z ofertą all inclusive.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosAgios Ioannis

Agios Ioannis to malownicza i zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż na Mykonos. Znajduje się ona w zatoce o tej samej nazwie, około 30 minut jazdy od stolicy wyspy.  Jest to plaża dość rozrywkowa, przy której znajdziemy bogatą ofertę klubów nocnych oraz restauracji czy barów. Plaża posiada również molo i niewielki port rybacki. Oferuje ona prawdziwie malowniczą scenerię, a także świetnie zaaranżowaną infrastrukturę dla plażowiczów. Leżaki z parasolami dostępne są za dodatkową opłatą. Jest to plaża również idealna dla miłośników sportów wodnych, ze względu na to, że panują tu idealne warunki.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Agios Ioannis?

Jednym z najlepszych hoteli w pobliżu plaży Agios Ioannis jest Porto Manolis. Hotel ten znajduje się tuż przy samej plaży i oferuje do niej bezpośrednie zejście,

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosOrnos

Plaża Ornos wyróżnia się przede wszystkim swoim kształtem- półksiężyca. Znajduje się ona w zatoce o tej samej nazwie, która uważana jest za najpiękniejszą zatokę na całym Mykonos. Plaża ta jest dość niewielka, jednak znajdziemy na niej cały szereg udogodnień- leżaki, prysznice i bary. Plaża ta jest dość luksusowa i wypoczywają na niej głównie „zamożni” turyści.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Ornos?

Jednym z najlepszych noclegów- najbardziej luksusowych- w pobliżu plaży Ornos jest Mykonos Essence. Jest to hotel przeznaczony jedynie dla dorosłych gości ze standardami na miarę pięciu gwiazdek.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosParadise Beach – Mała Ibiza

Paradise Beach, czyli plaża Raj często nazywana jest Małą Ibizą. To właśnie tutaj możemy bawić się do białego rana na hałaśliwej imprezie, w towarzystwie najlepszych DJ-ów i kolorowych drinków. Plaża ta cechuje się złocistym piaskiem i swoją rozległą powierzchnią, więc dla żadnego z imprezowiczów z pewnością nie zabraknie tu miejsca. Krystalicznie czyste wody i szereg udogodnień to najlepsze wyznaczniki tej plaży. Plaża ta znajduje się w pobliżu miasta Mykonos.

Gdzie można spać w pobliżu Paradise Beach?

W okolicy Paradise Beach znajdziemy wiele hoteli. Niemniej jednak najlepszym z nich wydaje się być Paradise Beach Resort. To trzygwiazdkowy hotel bezpośrednio przy samej plaży.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosPsarou

Plaża Psarou znajduje się w południowej części wyspy i można do niej bez problemu dojechać samochodem. Jest to jedna z najczystszych i najlepiej zorganizowany plaż na Mykonos. Oferuje ona niezapomniane widoki i co najważniejsze, łagodne zejście do wody. Dzięki temu plaża ta jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi. Znajdziemy na niej także wiele leżaków oraz barów z napojami.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Psarou?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w pobliżu plaży Psarou wydaje się być Alissachni Mykonos. Jest to pięciogwiazdkowy hotel, który oferuje wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania. Jest on oddalony jedynie 20 metrów od samej plaży.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosAgari

Jeśli poszukujemy na Mykonos miejsca, w którym można będzie nieco odpocząć od tłumu turystów i wypocząć w nieco bardziej prywatnej atmosferze, wówczas plaża Agari jest dla nas idealnym rozwiązaniem. To ciche i wyjątkowo przytulne miejsce na Mykonos. Zlokalizowana jest ona po drodze ze stolicy wyspy w kierunku południowym, jednak nie dostaniemy się na nią bezpośrednio samochodem. Parking zlokalizowany jest około 600 metrów od plaży, a resztę dystansu trzeba będzie pokonać piechotą. Plaża Agari jest ukryta pomiędzy klifami, a ze względu na nieco trudniejszy dostęp jest ona mało uczęszczana. Nie znajdziemy na niej co prawda szeregu udogodnień, jednak cisza i rajskie widoki z pewnością nam to wynagrodzą.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Agari?

W pobliżu plaży Agari ciężko znaleźć miejsce noclegowe- ze względu na jej lokalizację. Najlepszym wyborem może okazać się hotel Ethereal Apartments w miejscowości Agari. Oddalony jest on około 300 metrów od plaży, jednak oferuje zakwaterowanie w zadowalająco wysokim standardzie.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosLia Beach

Plaża Lia znajduje się w zachodniej części wyspy i bez problemu dostaniemy się na nią przy pomocy samochodu. Jest to plaża dość spokojna i cicha, a jednocześnie dobrze zaaranżowana. Znajdziemy na niej cały szereg leżaków oraz udogodnień dla turystów. Plaża jest usłana miękkim i złocistym piaskiem z fragmentami kamienistego wybrzeża. Krystalicznie czyste wody z pewnością zachęcą nas do kąpieli.

Gdzie można nocować w pobliżu Lia Beach?

Lia Beach znajduje się w miejscowości Nea Kalikratia, gdzie możemy znaleźć całkiem pokaźną bazę noclegową. Najlepszym wyborem może okazać się Casa Lia. Hotel ten znajduje się tuż przy samej plaży.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na MykonosParaga

Plaża Paraga to niewielki skrawek raju na ziemi w miejscowości o tej samej nazwie. Można do niej dojechać z Mykonos, gdyż znajduje się ona przy głównej drodze łączącej oba miasteczka. Na plaży znajdziemy kilka leżaków, a także intymną i prywatną atmosferę. Oferuje ona złocisty piasek i krystalicznie czyste wody zachęcające do kąpieli. Jest to plaża popularna wśród rodzin z dziećmi.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Paraga?

W pobliżu plaży Paraga najlepszym hotelem wydaje się być Maganos Apartments. To hotel znajdujący się 100 metrów od samej plaży, jednak oferuje on wyjątkowo wysoki standard zakwaterowania oraz dostęp do pokaźnego basenu wraz z parkingiem.

Najlepsze hotele w Grecji

Wycieczki po mykonos

Poprzedni

TOP 10 Najlepszych plaż na wyspie Kos

TOP 10 najpiękniejszych plaż na Krecie

Następny

Dodaj komentarz