TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu

Tagi , , , , ,

Greckie wyspy cieszą się ogromną popularnością wśród podróżnych z całego świata. Przede wszystkim warto zauważyć, że w ostatnich sezonach można zauważyć wyraźną zmianę tendencji. Polscy turyści wydają się powoli rezygnować z wakacji na rozrywkowym i typowo komercyjnego Rodos czy Krety i decydują się na to, by spędzić swoje wakacje na nieco mniejszych oraz mniej znanych wyspach. Jedną z nich jest chociażby malownicza wyspa Korfu. Zasłynęła ona nie tylko idyllicznymi krajobrazami, ale przede wszystkim także rajskimi plażami. Wobec tego, jakie jest absolutne TOP10 rajskich plaż na Korfu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na KorfuAgios Giordos

Plaża Agios Giordos znajduje się na zachodnim wybrzeżu Korfu, bardzo blisko stolicy wyspy. Okazuje się jednak, że jest to zdecydowanie najpiękniejsza i najpopularniejsza plaża na całej wyspie. Jest ona szeroka i przestronna, która znajduje się w zatoce otoczonej malowniczymi klifami i bujną roślinnością. Krystalicznie czyste i turkusowe wody zachęcają do kąpieli praktycznie przez cały rok.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Agios Giordos?

W pobliżu plaży Agios Giordos znajdziemy całkiem pokaźną bazę noclegową. Jednak najlepszym z hoteli wydaje się być Holiday Studio Appartment Yannis. Jest to hotel zlokalizowany bezpośrednio przy plaży.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu – Porto Timoni

Plaża Porto Timoni znajduje się w północnej części wyspy blisko turystycznego miasteczka Afionas- dojazd możliwy ze stolicy wyspy. To również obowiązkowy punkt każdego plażowicza na Korfu. Plaża ta to przede wszystkim szereg bliźniaczych fragmentów wybrzeża, rozdzielonych między sobą niewielkimi basenami termalnymi. Pamiętajmy jednak, że na tej plaży nie ma sklepików i barów, więc prowiant musimy zabrać ze sobą. 

Gdzie nocować w pobliżu plaży Porto Timoni?

W bezpośredniej bliskości plaży Porto Timoni nie znajdziemy obiektów noclegowych. Niemniej jednak możemy wybrać apartamenty w wiosce Afionas, skąd czeka nas około 20 minut spacerem do plaży. Najlepszym z nich wydaje się być Zeus Throne Suites, z malowniczymi i panoramicznymi widokami.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na KorfuAgios Stefanos

Plaża Agios Stefanos to chyba jedna z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych plaż na całym Korfu. Znajduje się ona w miejscowości o tej samej nazwie, w północnej części wyspy. Jest to szeroka i piaszczysta plaża z wyjątkowo łagodnym zejściem do wody, dzięki czemu jest ona uwielbiana przez rodziny z małymi dziećmi. Na tej plaży również znajdziemy szereg udogodnień dla turystów- parking, leżaki i restauracje, więc z pewnością na tej plaży niczego nam nie zabraknie.

Gdzie spać w pobliżu plaży Agios Stefanos?

W pobliżu plaży Agios Stefanos znajdziemy wiele obiektów noclegowych. Najlepszym z nich wydaje się być Pictures Suites. To hotel bezpośrednio przy plaży, z dodatkowym dostępem do basenu bez krawędzi. 

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu Kontogialos

Plaża Kontogialos znajduje się w niewielkim miasteczku wypoczynkowym Pelekas, na zachodnim wybrzeżu Korfu. Jest to przestronna i piaszczysta plaża, z bardzo płytkim zejściem do wody. Ponownie można powiedzieć, że plażę tę pokochały rodziny z małymi dziećmi. Woda jest również w tej okolicy wyjątkowo ciepła, więc można się w niej kąpać całymi dniami. Dodatkowo przy plaży znajduje się również wiele udogodnień. Można korzystać z leżaków, a także z barów i prysznicy. Malownicze klify skutecznie osłaniają plaże od głównej drogi, więc panuje na niej dość spokojna atmosfera.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Kontogialos?

Jednym z najlepszych noclegów w okolicy plaży Kontagialos wydaje się być Naftis Apartments. Jest to hotel zlokalizowany w bezpośredniej bliskości plaży, a także oferuje on panoramiczne widoki na morze.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na KorfuSkalia 

Plaża Skalia to prawdziwa perełka wśród wszystkich plaż na Korfu. Jest ona nie tylko mało znana, ale również i praktycznie bezludna! Głównie wypoczywają na niej lokalni mieszkańcy. Plaża ta znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie, a dojazd do niej możliwy jest bezpośrednio ze stolicy wyspy. Skalia jest ukryta pomiędzy skałami, a dostęp do niej jest możliwy jedynie za pomocą spaceru. Na jednej ze skał znajduje się dodatkowo platforma widokowa, której nie można przegapić. 

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Skalia?

Jeśli poszukujemy noclegów w pobliżu plaży Skalia, wówczas możemy się nieco rozczarować. Ze względu na lokalizację tej plaży, baza noclegowa jest tam mocno ograniczona. Najbliższym hotelem wydaje się jednak być Panormitis Pizanias houses. Ten hotel oddalony jest od samej plaży o jedynie 200 metrów i zapewnia wysoki standard zakwaterowania.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu Yaliskari

Plaża Yaliskari znajduje się również znajduje się blisko wspomnianej już miejscowości Pelekas. Jest to plaża dość niewielka plaża, która zlokalizowana jest w malowniczej zatoczce. Plaża ta cechuje się przede wszystkim bezpłatnymi leżakami, prysznicami i toaletami. Jest to wyjątkowo piaszczysty i złocisty fragment wybrzeża na Korfu, z łagodnym zejściem do wody. W pobliżu znajdziemy również restaurację i kilka barów.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Yaliskari?

Jeśli chcemy nocować w pobliżu plaży Yaliskari, wówczas warto zdecydować się na hotel Yaliskari Beach. Znajduje się on bowiem tuż przy samej plaży.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu Issos

Jeśli kochamy piękne widoki i zależy nam na wypoczynku w malowniczej atmosferze, to plaża Issos z pewnością spełni nasze potrzeby i oczekiwania. Jest to fragment piaszczystego wybrzeża otoczonego wydmami i skałami. Plaża ta jednak jest dość dobrze zorganizowana pod względem infrastruktury turystycznej. Znajdziemy na niej dosłownie wszystko- od leżaków z parasolami, po bary z kolorowymi drinkami. Zaaranżowany został na niej nawet niewielki plac zabaw dla dzieci. Sama plaża znajduje się nieopodal miasteczka Agios Giorgios.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Issos?

Jeśli zależy nam na tym, by nocować maksymalnie blisko plaży Issos, warto zdecydować się na hotel Aris Seaside Issos Beach. Jest to dość luksusowy hotel z szeregiem udogodnień.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu Gardenos

W północno zachodniej części Kofru, w miejscowości Vitalades znajdziemy malowniczą plażę Gardenos. Jest to szeroka plaża usłana złocistym piaskiem. Znajdziemy na niej szereg leżaków i różnego rodzaju innych udogodnień. Największą atrakcję stanowią tawerny, z typowo greckim jedzeniem. Na tej plaży można więc nie tylko dobrze wypocząć, ale przede wszystkim także świetnie się bawić. Zejście do wody w okolicy tej plaży jest wyjątkowo łagodne, a co za tym idzie, jest ona wyjątkowo popularna wśród rodzin z małymi dziećmi.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Gardenos?

W okolicy plaży Gardenos znajdziemy całkiem pokaźną bazę noclegową. Szczególną uwagę warto zwrócić na hotel Gardenos Mamas Reas. Jest to hotel z dostępem do basenu i z panoramicznymi widokami na morze.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na KorfuSecret Paradise Beach

Secret Paradise Beach to jedna z dzikich i naturalnych plaż na Kofru. Dojazd do niej jest możliwy z miejscowości Doukades. Jest to praktycznie pusta plaża, gdyż wielu turystów zniechęconych jest dość trudnym dostępem. Jednak oferuje ona niezapomniane widoki i wypoczynek w wyjątkowo prywatnej i intymnej atmosferze. 

Gdzie można nocować w pobliżu Secret Paradise Beach?

W pobliżu Secret Paradise Beach nie ma dość pokaźnej bazy noclegowej. Warto więc zdecydować się na hotel Secret Paradise w miasteczku Doukades.

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu Kanoula

Plaża Kanoula jest najdalej wysuniętą na południe plażą Korfu. Dojazd do niej jest możliwy z miasteczka Spartera. Jest to spokojne i dość infantylne miejsce na wypoczynek w otoczeniu niesamowitych krajobrazów. Przy plaży znajduje się parking, a na niej z kolei czekają na nas rzędy leżaków ze słomianymi parasolami. Plaża jest polecana również rodzinom z małymi dziećmi.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Kanoula?

W pobliżu plaży Kanoula najlepszym noclegiem wydaje się być Belle Hélène w miasteczku Spartera. Jest to pensjonat z dostępem do basenu oraz klimatyzowanymi pokojami. Do plaży będziemy mieć jedynie 10 minut spacerem.

Wycieczki po korfu

Poprzedni

TOP 10 Najlepszych plaż na Skiatos

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos

Następny

Dodaj komentarz