TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos (Zakynthos)

Tagi , , , , ,

Zakintos to bez wątpienia jedna z tych greckich wysp, która zyskuje sobie coraz to większą popularność wśród podróżnych. Oferuje ona nie tylko jedne z najpiękniejszych widoków, ciszę i spokój, ale przede wszystkim także prawdziwie rajskie plaże, których możemy nie znaleźć na żadnej innej wyspie Grecji. Które plaże można zaliczyć do absolutnego TOP 10 plaż na Zakintos i na które warto się udać?

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Xigia

To jedna z bardziej wyjątkowych plaż na całej wyspie Zakintos. Znajduje się ona w zatoce o tej samej nazwie, a sam dostęp na plażę jest nieco utrudniony. Parking znajduje się przy drodze głównej, która prowadzi od stolicy wyspy i oddalony jest około 500 metrów od samej plaży. Xigia to plaża schowana pomiędzy klifami, a co więcej, w jej pobliżu można znaleźć źródła siarkowe. Na tej plaży można wypożyczyć leżaki lub parasole i opalać się na złocistym piasku w cichej i wyjątkowo spokojnej atmosferze. Widoki jakie plaża Xigia nam oferuje na długo zapadną nam w pamięć.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Xigia?

W pobliżu plaży Xigia, ze względu na jej lokalizację baza noclegowa jest nieco ograniczona. Jednym z najlepszych rozwiązań wydaje się być hotel Xigia Beach Residence. Jest on oddalony jedynie 50 metrów od samej plaży.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Kalamaki

Plaża Kalamaki również cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Znajduje się ona bezpośrednio w miejscowości Kalamaki, więc nie będziemy mieć większych problemów z dojazdem do samej plaży. Jest ona usłana złocistym i miękkim piaskiem, a wypoczywający turyści mogą napawać oczy…samolotami przelatującymi tuż nad ich głowami! Woda w okolicy plaży jest dość płytka i ciepła, więc jest to również idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Kalamaki?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w pobliżu plaży Kalamaki jest Crystal Beach Hotel. To trzygwiazdkowy hotel z basenem, który znajduje się tuż przy samej plaży.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Tsilivi

Tsilivi to prawdziwie rajska plaża, która posiada wszystko- szereg udogodnień, miękki piasek oraz krystalicznie czyste i ciepłe wody morskie. Znajduje się ona w miejscowości od dokładnie tej samej nazwie i jest to plaża wyjątkowo często i chętnie odwiedzana przez turystów. W jej okolicy znajduje się parking, więc można bezpośrednio dojechać do niej ze stolicy wyspy. Przy plaży znajdziemy także wiele barów i restauracji, więc dosłownie niczego nam nie zabraknie.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Tsilivi?

Jednym z najlepszych hoteli tuż przy plaży jest Tsivili Beach Hotel Zakyntos. To czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie z dostępem do basenu oraz parkingu.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Banana Beach

Banana Beach to jedna z największych plaż na całej wyspie Zakintos. Oddalona jest ona około 14 kilometrów od samej stolicy wyspy. Jest to w pełni zorganizowana, piaszczysta plaża z szeregiem udogodnień. Można na niej wypożyczyć leżaki, parasole, a także sprzęt do sportów wodnych. Dodatkowo plaża otoczona jest barami, klubami, restauracjami i sklepikami. Plaża jest uwielbiana przez rodziny z dziećmi, ze względu na łagodne zejście do wody.

Gdzie można spać w pobliżu Banana Beach?

W pobliżu Banana Beach nie ma luksusowych hoteli, a jedynie pensjonaty. Jednym z najlepszych jest czterogwiazdkowy pensjonat Koukis Club. Oddalony jest on od plaży jedynie o 50 metrów.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Porto Zorro

Porto Zorro to plaża oddalona od stolicy wyspy o około 17 kilometrów, więc nie powinniśmy mieć większego problemu, by się na nią dostać. Jest to idealne, wręcz idylliczne miejsca dla turystów, którzy chcą nieco odpocząć od zgiełku i tłoku na innych plażach Zakintos. Na tej plaży znajdziemy niesamowicie miękki piasek w pięknym złocistym kolorze. Świetnie kontrastuje on z lazurowymi wodami morza.  Dodatkową atrakcją jest bogata flora wokół całej plaży, co dodaje jej niesamowitego uroku. Na plaży można oczywiście wynająć leżaki, jednak warto zabrać na nią własne przekąski i napoje.

Gdzie można spać w pobliżu Porto Zorro?

W pobliżu Porto Zorro najlepszym noclegiem wydaje się być Villa Julia. To niewielki i przytulny hotel oddalony jedynie 100 metrów od samej plaży.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Laganas

Jest to duża i piaszczysta plaża, która od stolicy wyspy oddalona jest jedynie 9 kilometrów, więc ponownie nie będziemy mieć problemów z dojazdem. Warto się jednak przygotować na to, że plaża ta jest mocno zatłoczona, gdyż pokochali ją turyści z całego świata! Jest ona zlokalizowana w malowniczej zatoczce i zaprasza plażowiczów złocistym i miękkim piaskiem, a także całym szeregiem innych udogodnień. Na tej plaży znajdziemy wszystko, co tylko może być nam potrzebne.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Laganas?

W okolicy plaży Laganas znajdziemy dość pokaźną bazę noclegową. Największe zainteresowanie wzbudza jednak hotel Natalie Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy przy samej plaży i z dostępem do basenu.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Gerakas

Greakas uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na całym Zakintos. To właśnie tu czeka na nas turkusowa woda i złocisty, miękki piasek. Cała plaża osłonięta jest majestatycznymi skałami, które dopełniają rajską scenerię. Na tej plaży zwykle panuje względny spokój, więc można na niej wypoczywać w dość prywatnej atmosferze. Można na niej także spotkać słynne żółwie Caretta.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Gerakas?

Jednym z najlepszych noclegów w pobliżu Gerakas wydaje się być hotel Lemon Garden. Nie tylko jest on zlokalizowany około 40 metrów od plaży, ale także jest on otoczony cytrusowym ogrodem.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos Agios Nikolaos

Agios Nikolaos to plaża, która znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie, około 30 minut jazdy od stolicy wyspy. Plaża ta jest wyjątkowo dynamiczna, gdyż oblegana jest ona przez miłośników sportów wodnych. Niemniej jednak chętnie wypoczywają na niej również rodziny z małymi dziećmi, gdyż oferuje ona dość łagodne zejście do wody. W okolicy tej plaży znajdziemy również całkiem dobrze zorganizowaną infrastrukturę- bary, sklepiki i restauracje czekają na plażowiczów. Warto zauważyć, że na malowniczym wzgórzu znajduje się niewielki kościołek z tarasem widokowym, co jest jedną z większych atrakcji na samej plaży.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Agios Nikolaos?

W pobliżu plaży Agios Nikolaos znajdziemy całkiem pokaźną bazę noclegową. Jednym z najlepszych hoteli w okolicy wydaje się być Minios Palace Hotel and Suites. Znajduje się on tuż przy samej plaży, a dodatkowo gwarantuje także maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania- jest to hotel pięciogwiazdkowy.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Stenitis Beach

Stenitis to niewielka miejscowość, oddalona około 25 kilometrów od stolicy wyspy. Znajdziemy tam niewielką, urokliwą i wyjątkowo spokojną plażę. Zlokalizowana jest ona między majestatycznymi klifami co sprawia, że sam dostęp na nią jest nieco utrudniony. Jeśli jednak chcemy skorzystać z turkusowej wody i złocistego piasku, to warto się na tę plażę udać.

Gdzie można nocować w pobliżu Stenitis Beach?

Jednym z najlepszych hoteli w pobliżu Stenitis Beach jest Villa Estrella. Oddalony jest on od plaży o jedynie 150 metrów i oferuje wysoki standard zakwaterowania.

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos – Plaża Navagio

Plaża Navagio znajduje się w Zatoce Wraku. Do plaży tej można dostać się jedynie drogą morską, przy pomocy łodzi. Największą atrakcją plaży jest oczywiście wrak statku, który rozbił się tu w latach 80. Niemniej jednak na plaży znajdziemy złocisty piasek i turkusowe wody. Jest to plaża cicha i spokojna, idealna na wypoczynek w prywatnej i romantycznej atmosferze.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Navagio?

W pobliżu plaży Navagio ciężko będzie znaleźć hotel lub pensjonat. Wobec tego warto zdecydować się na nocleg Villa PanoPlagia w miejscowości Agios Nikolaos. Odpływają z niej łodzie do Zatoki Wraku, więc w około 15-20 minut powinniśmy dotrzeć na plażę Navagio.

Najlepsze hotele w Grecji

Wycieczki po najlepsze-plaze

Poprzedni

TOP 10 najpiękniejszych plaż na Krecie

TOP 10 Najlepszych plaż na Skiatos

Następny

Dodaj komentarz