TOP 10 Najlepszych plaż na Skiatos

Tagi , , , , ,

Rodos czy Mykonos mają wiele do zaoferowania, a co najważniejsze, są one wręcz gwarancją niezapomnianych wakacji w przytulnej i urokliwej atmosferze. Oczywiście to właśnie wspomniane Rodos było kolebką turystki, jednak coraz więcej podróżnych decyduje się również na odkrywanie mniejszych i nieco mniej znanych wysp. Jedną z nich jest wysepka Skiatos, która dopiero obecnie zyskuje sobie ogromną popularność. Wypoczynek na tej wyspie będzie namiastką idyllicznego raju, w pełnym, greckim słońcu. Skiatos zaprasza nas również do siebie malowniczymi plażami. Które z nich zaliczają się więc do absolutnego TOP 10 plaż na Skiatos?

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 10 Najlepszych plaż na Skiatos Agia Eleni

Wyspa Skiatos oferuje nam aż 33 plaże, jednak to plaża Agia Eleni jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki na tę malowniczą wyspę. Znajduje się ona około kilometr od malowniczej wioski Koukounaries i oferuje nam rozległe fragmenty wybrzeża usłane miękkim i złocistym piaskiem. Na plaży znajdziemy także świetnie przygotowaną infrastrukturę dla turystów. Plaża obfituje w leżaki oraz parasole, a także beach bary. Z pewnością nie zabraknie nam na tej plaży niczego, co może być nam potrzebne do udanego wypoczynku.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Agia Eleni?

W pobliżu plaży Agia Eleni znajdziemy wiele hoteli i pensjonatów. Jeśli jednak zależy nam na noclegach w wysokim standardzie, wówczas warto zdecydować się na hotel Skiathos Palace Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy tuż przy samej plaży.

TOP 10 Najlepszych plaż na Skiatos – Tzaneria

Plaża ta zlokalizowana jest w miasteczku Kanapitsa na wyspie Skiatos. Jest to dość wąska, jednak wyjątkowo długa plaża, z bardzo łagodnym zejściem do wody. Jest ona uwielbiana przez rodziny z małymi dziećmi, a także ceniona ze względu na błogi spokój, który na niej panuje. Złoty piasek i krystalicznie czysta, ciepła woda to cechy charakterystyczne tej plaży. Znajdziemy na niej również leżaki oraz niewielkie sklepiki.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Tzaneria?

Jeśli chcemy nocować maksymalnie blisko plaży Tzaneria, wówczas możemy zdecydować się na nocleg w Radisson Resort Plaza Skiatos. To czterogwiazdkowy hotel z bezpośrednim zejściem na tę rajską plażę.

10 Najlepszych plaż na SkiatosAchladies

Plaża Achladies znajduje się w miejscowości wypoczynkowej na Skiatos o tej samej nazwie, więc z dojazdem nie będzie najmniejszego problemu. Jest to jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie, więc możemy oczekiwać wyjątkowego tłoku turystów. Oferuje nam ona miękki i złocisty piasek, a co więcej także i wyjątkowo łagodne zejście do wody. Na tej plaży znajdziemy również szereg udogodnień w postaci leżaków, parasoli i barów. Nocą, dostępny jest również klub nocny z kolorowymi drinkami, więc można się na tej plaży bawić do białego rana.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Achladies?

Najlepszym noclegiem w okolicy plaży Achladies wydaje się być Vontzos Hotel. Jest to dwugwiazdkowy obiekt noclegowy oddalony jedynie 100 metrów od rajskiej i rozrywkowej plaży.

4 10 Najlepszych plaż na SkiatosTroulos

Plaża Troulos znajduje się w miasteczku Troullos i jest to jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie Skiatos. Gwarantuje nam ona wyjątkowo łagodne zejście do wody, a także przestronność. Złocisty piasek w wyjątkowy sposób kontrastuje z lazurowymi wodami i kreuje niesamowitą atmosferę. Na samej plaży Troulos czeka na nas rząd leżaków z parasolami, a także niewielkie sklepiki i bary. Z pewnością tej plaży na Skiatos nie można pominąć.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Troulos?

W pobliżu plaży Troulos znajdziemy całkiem pokaźną bazę noclegową. Jednym z najlepszych hoteli wydaje się być La Luna Hotel. Jest to dość luksusowy hotel z basenem, który znajduje się bezpośrednio przy samej plaży. Oferuje on także dostęp do prywatnego parkingu.

10 Najlepszych plaż na SkiatosAgia Paraskevi

Plaża Agia Paraskevi to prawdziwa perełka pośród wszystkich plaż na wyspie Skiatos. Znajduje się ona również w miejscowości Troullos, jednak jest ona nieco osłonięta od miasta malowniczymi klifami. Plaża oferuje szeroki pasek piaszczystego wybrzeża, a także wyjątkowo ciepłe i krystalicznie czyste wody. Znajdziemy na niej również cały szereg udogodnień jak np. leżaki, parasole i prysznice. Bary i sklepiki są od niej nieco oddalone, jednak z dostępem do nich nie będzie większego problemu. Ze względu na wyjątkowo łagodne zejście do wody i spokojną atmosferę, plaża ta popularna jest wśród rodzin z małymi dziećmi.

Gdzie można spać w pobliżu plaży Agia Paraskevi?

W bezpośredniej bliskości plaży Agia Paraskevi najlepszym noclegiem wydaje się być Magic Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oddalony jest od plaży Agia Paraskevi jedynie o 100 metrów. Oferuje on dostęp do basenu i klimatyzowane pokoje z panoramicznym widokiem na morze.

10 Najlepszych plaż na SkiatosVromolimnos

Plaża Vromolimnos znajduje się w turystycznej miejscowości Kolios, więc z dojazdem do niej nie będzie większego problemu. Jest to rozległa, piaszczysta plaż, usłana złocistym piaskiem. W jej pobliżu znajduje się pokaźna baza noclegowa, a także cały szereg restauracji, barów oraz sklepików. Na plaży jest zwykle dość tłoczno, a co za tym idzie, jeśli chcemy zająć dla siebie dogodne miejsce, wówczas warto się na nią udać wczesnym rankiem. Krystalicznie czyste i ciepłe wody zachęcają do błogich kąpieli.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Vromolimnos?

W okolicy plaży Vromolimnos w miasteczku Kolios znajdziemy wiele, ciekawych obiektów noclegowych. Jeśli jednak zależy nam na wysokim standardzie, wówczas warto zdecydować się na nocleg w Hermes Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy oddalony jedynie 50 metrów od samej plaży.

10 Najlepszych plaż na SkiatosKoukounaries

Plaża Koukounaries znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie. Jest ona świetnie zaaranżowana dla turystów. Na tej plaży znajdziemy leżaki, prysznice i całą infrastrukturę. Jest to również jedna z większych plaż na wyspie Skiatos, więc miejsca tam nie zabraknie dla żadnego z turystów.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Koukounaries?

W pobliżu plaży Koukounaries znajdziemy całkiem pokaźną bazę noclegową. Najlepszym hotelem wydaje się jednak być ELIVI Skiatos. Jest to pięciogwiazdkowy hotel z ofertą all inclusive bezpośrednio przy samej plaży.

8. 10 Najlepszych plaż na SkiatosKolios

Plaża Kolios znajduje się w miasteczku o tej samej nazwie. Jest to rozległa i piaszczysta plaża, z bardzo łagodnym zejściem do wody. Usłana jest ona miękkim i złocistym piaskiem, a wypoczynek na niej upłynie mimo wszystko w dość spokojnej atmosferze. Na plaży znajdują się leżaki, prysznice, a także cały szereg innych udogodnień. Plaża ta polecana jest głównie rodzinom z małymi dziećmi.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Kolios?

Miasteczko Kolios jest typowo turystyczną miejscowością, a co za tym idzie, noclegów nam tam nie zabraknie. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak być hotel Kolios Viev. Znajduje się on jedynie 100 metrów od plaży i oferuje panoramiczne widoki na morze.

10 Najlepszych plaż na SkiatosMaratha

Plaża Maratha to kolejna z plaż w miasteczku Koukounaries, której nie można pominąć. Jest ona wyjątkowo popularna, więc warto spodziewać się tam pokaźnego tłoku. Na plaży znajdziemy leżaki, bary i inne elementy infrastruktury turystycznej. Złocisty piasek i krystalicznie czyste wody to jej cechy charakterystyczne.

Gdzie można nocować w pobliżu plaży Maratha?

W bezpośredniej bliskości plaży Maratha znajduje się hotel Mandraki Village Boutique Hotel. Jest to czterogwiazdkowy i luksusowy hotel tuż przy samej plaży.

10 Najlepszych plaż na SkiatosDiamandis

Plaża Diamandis znajduje się w miasteczku Kanapitsa. Jest to czysta i zadbana plaża o dość niewielkim rozmiarze. Znajdziemy jednak na niej wszystko, co może być nam potrzebne. Piękny, złocisty piasek, a także maksymalnie czyste wody oraz cały szereg innych udogodnień to wyznaczniki tej magicznej plaży. 

Gdzie można spać w pobliżu plaży Diamandis?

W pobliżu plaży Diamandis najlepszym hotelem jest Skiathos Holidays. Oferuje on dostęp do parkingu i do prywatnego basenu i znajduje się on jedynie 100 metrów od samej plaży.

Najlepsze hotele w Grecji

Wycieczki po najlepsze-plaze

Poprzedni

TOP 10 Najlepszych plaż na Zakintos (Zakynthos)

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu

Następny

Dodaj komentarz