Pogoda na Zakynthos wiosną i zimą, kiedy jechać i czy warto?

Tagi , ,

Nie da się ukryć, że greckie wyspy stały się jednym z najpopularniejszych kierunków podróży w przypadku turystów z Polski. Tłumnie zmierzają oni w szczególności na Zakynthos, który uważany jest za malowniczy skrawek raju na ziemi. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to wyspa zupełnie inna niż dobrze nam znane Rodos czy Kreta. Zakynthos systematycznie opiera się masowej turystyce i utrzymuje swój naturalny oraz niepowtarzalny klimat. Dzika przyroda i piękne krajobrazy na tej wyspie, działają na turystów jak prawdziwy magnez. Jednak nie każdy z nas może pochwalić się urlopem w sezonie letnim, a to właśnie wtedy na Zakynthos panują najwyższe temperatury. Jednocześnie wcale nie oznacza to, że musimy rezygnować z wymarzonego wyjazdu w innych miesiącach. Jak więc przedstawia się pogoda na Zakynthos na wiosnę, a także zimą?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wiosna na Zakynthos – jakich temperatur można się spodziewać?

Sezon letni na Zakynthos bez wątpienia można nazwać jednocześnie szczytem sezonu turystycznego. To właśnie wtedy na tę rajską wyspę zmierzają prawdziwe tłumy. Nie zapominajmy jednak o tym, że Grecja – razem ze swoimi wyspami – leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, umiarkowanego. Główną cechą tego klimatu jest nic innego jak to, że zimy są tam wyjątkowo łagodne, a wiosną dalej można korzystać z plażowych uroków. Wobec tego, jakich temperatur możemy spodziewać się na Zakynthos w sezonie wiosennym?

Pogoda na Zakynthos w marcu – czy spełni ona oczekiwania turystów?

Sezon wiosenny na Zakyntos z pewnością należy do cieplejszych okresów w całym roku. Niemniej jednak temperatury w ciągu dnia mogą być zaskakujące, gdyż średnio wynoszą one około 14 -16 stopni Celsjusza. Choć wskaźniki te mogą nie należeć do najwyższych, to jednak w towarzystwie pełnego słońca w marcu dalej można się opalać! Nocą termometry mogą jednak wskazywać temperatury rzędu nawet 11 -12 stopni Celsjusza, a lekki wiatr będzie dawał przyjemne uczucie orzeźwienia. W marcu jednak można spodziewać się nieco większej liczby opadów – średnio występuje około 9 dni deszczowych. Jeśli zaś chodzi o temperatury wody, to utrzymują się one na poziomie około 14 – 16 stopni Celsjusza.

Pogoda na Zakynthos w kwietniu – jakie są średnie temperatury w tym miesiącu?

Kwiecień na Zakynthos to jeden z cieplejszych miesięcy. Temperatury bowiem systematycznie rosną i można spodziewać się nawet 16 – 18 stopni Celsjusza w dzień. Słońce świeci nad tą grecką wyspą coraz wyżej, a co za tym idzie, robi się z dnia na dzień coraz cieplej. W nocy zaś temperatury spadają nawet do 15 stopni Celsjusza. Co więcej, znacznie zmniejsza się również ilość dni deszczowych. Średnio w kwietniu deszcze występują przez około 6 dni. Temperatury wody zaś utrzymują się w granicach 16 – 17 stopni Celsjusza, co sprawia, że plaże na wyspie powoli się zapełniają.

Zima na Zakynthos – czy rzeczywiście jest tak łagodna?

Zima na Zakynthos w niczym nie będzie nam przypominać mroźnej i śnieżnej zimy, która jest nam świetnie znana chociażby z naszego kraju. Zimy są tam wyjątkowo łagodne. Niemniej jednak jakich temperatur można się spodziewać w poszczególnych, „zimowych” miesiącach?

Jakie temperatury czekają na nas w lutym?

Luty – tuż po styczniu – jest jednym z ostatnich miesięcy zimowych. Mimo wszystko mieszkańcy – a także turyści – na Zakyntos nie będą mogli narzekać na pogodę. W dzień termometry pokażą około 12 – 13 stopni Celsjusza, zaś nocą temperatura ta może spaść nawet do 10 stopni Celsjusza. W lutym wyspę nawiedzają dość pokaźne ilości opadów – średnio występuje około 12 dni deszczowych. Co ciekawe, temperatury wody utrzymują się na poziomie około 14 stopni Celsjusza.

Pogoda na Zakynthos w październiku – czym może nas zaskoczyć?

Październik – jeśli chodzi o temperatury na Zakynthos – może nas mocno zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że lokalne termometry będą pokazywać od 21 do 22 stopni Celsjusza. Z pewnością w towarzystwie promieni słońca, możemy się więc spodziewać całkiem dobrej pogody. Co ciekawe, amplituda pomiędzy dniem a nocą również nie jest zbyt wielka. Często można oczekiwać nawet 19 stopni Celsjusza w nocy. Październik również cechuje się dość niewielką ilością opadów – średnio występuje około 9 dni deszczowych. Temperatury wody z kolei wynoszą około 22 stopni Celsjusza i zachęcają do kąpieli.

Jaka pogoda czeka na nas na Zakynthos w listopadzie?

Listopad to jeden z zimowych miesięcy na Zakynthos – choć temperatury mogą na to nie wskazywać. Średnio w ciągu dnia można cieszyć się aż 19 -stoma stopniami Celsjusza. Nocą zaś termometry pokażą nam około 15 stopni Celsjusza. Nie da się jednak ukryć, że w listopadzie na wyspie należy spodziewać się nieco większej ilości dni deszczowych i wietrznych – średnio jest to 13 dni, w których wyspa zmaga się z opadami deszczu. Jeśli zaś chodzi o temperatury wody, to utrzymują się one na poziomie około 17 stopni Celsjusza.

Czy warto odwiedzić Zakynthos w sezonie wiosennym i zimowym?

Prawdą jest, że nie zawsze możemy cieszyć się urlopem w sezonie letni, Jeśli jednak zależy nam na tym, by wyjechać do miejsca, w którym wciąż możemy cieszyć się przystępnymi temperaturami, wówczas Zakynthos z całą pewnością spełni nasze oczekiwania. Zarówno na wiosnę jak i w sezonie zimowym będziemy mogli cieszyć się tam dość zadowalającymi temperaturami, a co więcej, nadal będziemy mogli korzystać z uroków plażowania i nieco cieplejszej wody. Wyjazd na tę rajską, grecką wyspę w sezonie wiosennym i zimowym pozwoli nam z całą pewnością uchronić się przed nieco surowszym klimatem, jaki panuje w naszym kraju. Co więcej, zwykle poza sezonem turystycznym zarówno loty na Zakynthos jak i hotele na wyspie będą dla nas zdecydowanie mniejszym wydatkiem. Jest to więc świetny sposób na cieszenie się słoneczną pogodą, a jednocześnie na zorganizowanie dla siebie nieco bardziej ekonomicznego wyjazdu. Pogoda na wyspie zarówno na wiosnę jak i w sezonie zimowym z pewnością nas nie rozczaruje.

Wycieczki po pogoda-na-zakynthos

Poprzedni

Co kupić na Zakynthos? Najlepsze pamiątki z Zakynthos

Pogoda na Krecie wiosną i zimą, kiedy jechać i czy warto?

Następny

Dodaj komentarz