Najpiękniejsze plaże w Dubrowniku i okolicach

, , , Tagi , , , ,

Dubrownik to miasto z pewnością świetnie znane każdemu z turystów. To miasto zlokalizowane jest w Dalmacji Południowej i co roku przyciąga coraz to większą ilość turystów. Na ulicach Dubrownika bez problemu w sezonie letnim usłyszymy rodzimy język. Wynika to z faktu, że miasto stało się niezwykle popularne, szczególnie wśród polskich turystów. Jednocześnie nie ma się co dziwić, że to właśnie romantyczny Dubrownik stał się chorwacką kolebką turystyki. Oferuje on niezapomniany klimat, atmosferę, zabytki, a także najpiękniejsze plaże w tej części Europy. Wobec tego, jeśli zaplanowaliśmy wyjazd do Chorwacji, warto dowiedzieć się, na które plaże w Dubrowniku warto się udać, a także jakie są najlepsze noclegi w ich pobliżu.

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaże w Dubrowniku Plaża Banje – najsłynniejsza plaża w mieście

Beautiful view of Banje beach and old town of Dubrovnik with summer flowers in Croatia, Europe. Summer vacation resort
Plaża Banje w sercu Dubrownika, Chorwacja, licencja: shutterstock/By artemevdokimov

Jako pierwsza plaża na naszej liście znalazła się Banje Beach, czyli po prostu plaża Banje. Ciekawostką jest fakt, że plaża ta znajduje się praktycznie w centrum miasta. Dostęp do niej jest niezwykle prosty, gdyż prowadzi na nią zejście prosto ze Starego Miasta. Plaża ta jest plażą czysto komercyjną. Z racji tego, że znajduje się ona w centrum miasta, w sezonie robi się tam niezwykle tłoczno. Warto zauważyć, że plaża ta gwarantuje turystom wiele udogodnień. Znaleźć tam można przede wszystkim cały szereg barów i knajpek, a także kluby nocne. Często bowiem w sezonie organizowane są tam imprezy pod gołym niebem. Znaleźć tam też można toalety oraz prysznice. O plaży warto wiedzieć, że jest ona usłana mięciutkim i złocistym piaskiem. Z racji tego, że znajduje się ona praktycznie w centrum miasta, będzie można znaleźć tam wiele hoteli i obiektów noclegowych, by co rano budzić się do magicznych i niepowtarzalnych widoków.

Gdzie nocować w pobliżu plaży Banje?

Plaża Banje – co zostało już wspomniane – znajduje się w samym centrum Dubrownika. Wobec tego oczywistym jest to, że dookoła niej znajduje się wiele miejsc noclegowych. Jasno można stwierdzić, że turyści będą mieli w czym wybierać. Jeśli jednak zależy im na prawdziwie luksusowym hotelu, to warto zdecydować się na Herritage Villa Nobile. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, zlokalizowany zaledwie 150 metrów od plaży Banje. Dodatkowo dysponuje on basenem i innymi udogodnieniami dla podróżnych. Warto sprawdzić więc jego ofertę i zarezerwować pokój, gdyż w sezonie często brakuje w nim wolnych miejsc.

Plaże w DubrownikuPlaża Bellevue – najpiękniejsza linia brzegowa

Summer life on a sunny summer day at Bellevue beach in Hellerup, a suburb of Copenhagen, Denmark.
Plaża Bellevue w Dubrowniku, Chorwacja, licencja: shutterstock/By BigandtPhotography

Bellevue to z pewnością kolejna plaża, którą warto odwiedzić, będąc w Dubrowniku. Co prawda jest ona znacznie mniejsza niż plaża Banje, jednak w dalszym ciągu oferuje niezapomniane widoki i wypoczynek. Jest to głównie plaża piaszczysta, jednak momentami przeplatają się fragmenty żwirowe. Warto zauważyć, że dostęp do tej plaży również jest bardzo prosty. Tuż przed wejściem na nią znajduje się przystanek autobusowy, który dowozi turystów na plażę oraz z plaży do Starego Miasta. Warto zaznaczyć, że plaża Bellevue jest otoczona malowniczymi klifami oraz jaskinią, która otwarta jest dla zwiedzających. Jest to również plaża bardzo popularna wśród miejscowych, gdyż z uwagi na jej otoczenie, występuje tam wiele zacienionych miejsc, gdzie można schronić się przed niesamowicie palącym słońcem. Na plaży są zainstalowane standardowe udogodnienia jak toalety czy prysznice, a także wypożyczalnia akcesoriów plażowych.

Gdzie spać w pobliżu plaży Bellevue?

O nocleg w okolicy plaży Bellevue nie będzie trudno. Okazuje się bowiem, że plaża znajduje się dokładnie przez luksusowym hotelem o tej samej nazwie. Hotel Bellevue to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje turystom najwyższe standardy zakwaterowania. Co więcej, na jego dachu zaaranżowany został basen, z którego rozciąga się malownicza panorama na morze i linię brzegową w okolicy Dubrownika. Wypoczynek w takim hotelu jest dość kosztowny, jednak z pewnością warto się na niego zdecydować. 

Plaża Copacabana – najbardziej rozrywkowa plaża w Dubrowniku

Dubrovnik, Croatia - July 9, 2010: Tourists relaxing, sunbathing and swimming at Copacabana beach, one of the most popular summer destinations in Europe.
Plaża Copacabana, Dubrownik, Chorwacja, licencja: shutterstock/By Aguus108

Copacabana to niezwykle popularna destynacja wśród rodzin, a także wśród młodych osób. Znajduje się ona poza centrum miasta, a dokładniej na półwyspie Lapad. Ta plaża uchodzi za jedną z najbardziej rozrywkowych plaż w całym rejonie. Oferuje ona bowiem wiele atrakcji dla najmłodszych, a także i dla tych starszych. Panują tam idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz błogiego relaksu. Co ciekawe, plaża ta oferuje również szereg udogodnień. Znajdziemy tam beach bary z kolorowymi drinkami, toalety i prysznice. Dodatkowo bez problemu można tam wypożyczyć leżak i parasol czy pograć w siatkówkę plażową. 

Najlepsze noclegi w pobliżu plaży Copacabana

Niestety w pobliżu tej plaży nie znajdziemy stricte bezpośredniego noclegu. Najbliższy hotel to jednak Apartments Novak. To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zarządzany jest przez prywatnego gospodarza. Oferuje on wysoki standard zakwaterowania, a także dostęp do basenu. Na życzenie turystów mogą oni skorzystać z chorwackiego śniadania, które serwowane jest codziennie rano w formie bufetu.

Plaże w DubrownikuPlaża Lapad – najpiękniejsza plaża Dubrownika

Aerial drone shot of sunset beach cove in Dubrovnik in Croatia summer sunset
Zachód słońca nad plażą w Dubrowniku, Chorwacja, licencja: shutterstock/By Davidzfr

Plaża Lapad swoją nazwę analogicznie wzięła od półwyspu Lapad, na którym jest ona zlokalizowana. Tak naprawdę od plaży Copacabana dzieli ją jedynie 500 metrów. Niemniej jednak to właśnie półwysep Lapad oraz plaża o tej samej nazwie uchodzą za najpiękniejszą część całej okolicy Dubrownika. Warto wiedzieć, że jest to również jedna z najdłuższych plaż w rejonie. Co więcej, w zależności od tego gdzie turyści znajdą dla siebie miejsce, plaża Lapad może być żwirowa, betonowa, kamienista lub piaszczysta. Znajduje się na niej wiele udogodnień. Turyści znajdą tam bary, restauracje, kawiarenki, toalety i prysznice. Co więcej, jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż na plaży w pewnym punkcie został zamontowany plac zabaw.

Gdzie spać w pobliżu plaży Lapad?

W pobliżu plaży Lapad na szczęście można znaleźć wiele interesujących miejsc noclegowych. Największą popularnością wśród turystów cieszy się jednak The Hillside Apartment. Być może nie jest to pięciogwiazdkowy i luksusowy hotel, jednak miejsce to jest niezwykle klimatyczne. Ten obiekt noclegowy znajduje się tuż przy samej plaży Lapad, na malowniczym wzgórzu. Jest on otoczony klifami i lasem, a dzięki temu zapewnia niezapomniane widoki. Co więcej, cechuje go także dość przystępna cena, więc turyści chętnie rezerwują tam swój pobyt.

Plaża Dance – najstarsza plaża w Dubrowniku

Plaża Dance to plaża świetnie znana każdemu mieszkańcy miasta. Pamiętają ją również seniorzy, gdyż jest to najstarsza plaża nie tylko w mieście, ale także i w całym regionie Dubrownika. Została ona zaaranżowana w pobliżu Parku Gradac i jest ona uwielbiana przez mieszkańców. Ciekawostką może być fakt, że plaża Dance została w całości otoczona betonowymi płytami. Jednakże turyści wykorzystują je do rozwieszania swoich ręczników i strojów kąpielowych. Dodatkowo z betonowego muru można beztrosko skakać do wody. Plaża Dance oferuje również wiele udogodnień dla turystów. Znajdują się na niej prysznice i toalety, a tuż po przekroczeniu betonowego muru można znaleźć wiele barów i restauracji. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętów do sportów wodnych czy akcesoriów plażowych. Plaża Dance jest również polecana dla rodzin z dziećmi, ze względu na to, że w tej okolicy występuje niezwykle łagodne zejście do wody.

Gdzie spać w okolicy plaży Dance?

W pobliżu plaży Dance można spotkać się ze świetnie rozwiniętą bazą noclegową. Turyści więc mają wiele możliwości wyboru i wiele opcji zakwaterowania. Jednym z najciekawszych i prestiżowych obiektów noclegowych w pobliżu jest hotel Stone Elegance. Znajduje się on około 200 metrów od plaży Dance. Niemniej jednak został on zaaranżowany głównie przy wykorzystaniu surowca, jakim jest kamień. Cechuje się on prawdziwie oryginalnym wyglądem. Obiekt ten został oceniony na trzy gwiazdki, jednak gwarantuje naprawdę wysoki standard zakwaterowania. Co więcej, obiekt ten jest niezwykle popularny, więc warto się pospieszyć z ewentualną rezerwacją miejsca, zanim będzie już za późno.

 348332781
Łazienka w Stone Elegance, fot. booking.com

Najlepsze hotele na Bałkanach

Wycieczki po chorwacja

Poprzedni

Wakacje na wyspie Kefalonia – przewodnik, hotele, plaże

Hotele na wyspie Hvar – lista TOP rekomendowanych noclegów

Następny

Dodaj komentarz