Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos

Tagi , , , , ,

Leżąca na Morzu Egejskim grecka wyspa Skopelos może okazać się niemalże wymarzonym miejscem dla każdego, kto planuje spędzić na niej wakacje. Wszystko za sprawą jej pięknych i licznych plaż, charakteryzujących się sporą różnorodnością i będących oazą relaksu dla odwiedzających je co roku rzeszy turystów. 

Do wielu z tych plaż bez problemu można dojechać autobusem, do niektórych samochodem, quadem, a nawet pieszo. Niektóre przepełnione są wczasowiczami, inne z kolei opustoszałe. Warto jest więc przyjrzeć się bliżej najpiękniejszym plażom na wyspie Skopelos.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos Milia

Jest to najdłuższa plaża na całej wyspie, a wielu uważa, że także najpiękniejsza. Leży w południowo-zachodniej jej części. Pokrywa ją biały piasek przemieszanym z drobnym żwirkiem. Woda wokół niej jest krystalicznie czysta o niepowtarzalnym błękitnym odcieniu.

Plażę okala liczna roślinność, pośród której występują duże ilości sony, których zakorzenienie miejscami sięga niemalże wód morskich. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat. Dodatkowo wokół plaży działają liczne bary i restauracje, a ona sama posiada dobrą komunikację z resztą wyspy. Można do niej dojechać zarówno autobusem, jak i samochodem, a część jej parkingów jest bezpłatna. 

Najbliższe hotele w okolicy plaży Milia

  • Adrina Beach Hotel — obiekt ten leży w niedalekiej odległości od plaży. Do jego atrakcji zalicza się chociażby odkryty basen ze słoną wodą z leżakami i parasolami. 
  • Adrina Resort & Spa — leżący w bezpośredniej bliskości plaży. 

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos Kastani

Plaża, której nazwa rozsławiła się na cały świat za sprawą kręcenia na niej ujęć filmowych do kultowego musicalu Mamma Mia. Znajduje się ona w zachodniej części wyspy i na chwilę obecną jest najbardziej popularną plażą na Skopelos. Pokryta jest drobnym piaskiem, przemieszanym z nielicznymi kamykami i dużymi skałami na każdym z jej końców. Wokół plaży rozpościera się sosnowy las, a część drzew dotyka krawędzi brzegowej, co tworzy naturalną i urokliwą spójność plaży Kastani. 

Teren wokół plaży jest zagospodarowany w sposób niezwykle przemyślany. Można tam znaleźć liczne drewniane podesty z fotelami czy też leżakami. Jest też porządnie wyposażony bar, a niemal nieprzerwanie odtwarzana głośna muzyka sprawia, że plażę tę uznaje się jako „imprezową”. Komunikacja z resztą wyspy jest prosta. Do plaży dojeżdża autobus miejski, który zatrzymuje się przy biegnącej tuż ponad nią drodze głównej. 

Najbliższe hotele w okolicy plaży Kastani

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos Limnonari

Plaża ta znajduje się w południowej części wysp, w pięknej zatoce, porośniętej wokoło bujną roślinnością oraz licznie występującymi tu skałami wapiennymi. Sama plaża jest piaszczysta, choć w niektórych jej miejscach występują większe kamienie, a szmaragdowozielony odcień wody nadaje temu miejscu niemalże bajkowy charakter. Limnonari to też doskonałe miejsce dla każdego amatora snorkelingu i nurkowania, ze względu na znajdujące się na niej centrum nurkowe.

Każdy, kto zechce odwiedzić to miejsce, może liczyć na liczne restauracje, bar, leżaki i parasole, a jego dogodna lokalizacja, oddalona zaledwie 10 km od stolicy Skopelos, nie przysporzy większych problemów komunikacyjnych. W okolicę plaży można dojechać autobusem. Jednak należy mieć na uwadze, że ostatni odcinek trasy powinno się pokonać już pieszo. 

Najbliższe hotele w okolicy plaży Limnonari

  • Elies Houses — usytuowany na klifie, tuż nad plażą Limnonari dysponuje dużym basenem i panoramicznym widokiem na Morze Egejskie.

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos Hovolo

Plaża ta znajduje się nieopodal miejscowości Elios w zachodniej części wyspy. Charakteryzuje się piaszczystym podłożem, ponad którym rozpościerają się wysokie skalne klify, porośnięte u swych wierzchołków licznymi sosnami. Wszystko to tworzy niesamowity klimat, który uzupełnia krystalicznie czysta woda wokół plaży. Na miejscu można znaleźć także bar, choć nie ma tu parasoli ani leżaków. Chcąc odwiedzić to urokliwe miejsce, warto zaopatrzyć się w te rekwizyty we własnym zakresie. 

Najbliższe hotele w okolicy plaży Hovolo

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos Glysteri

Urokliwe i spokojne miejsce leżące w jednej z zatok wschodniej części wyspy. Charakteryzuje się krystalicznie czystą wokół niej wodą, otoczakami zamiast piasku oraz skalistym krajobrazem porośniętym licznymi drzewami. Ponadto ze względu na swoje usytuowanie otaczającymi ją z trzech stron wzgórzami plaża Glysteri jest chroniona przed mocniejszym wiatrem. Dzięki swojej  kameralności plaża ta jest idealnym miejscem na spokój i odosobnienie. Dojazd do niej możliwy jest zarówno autobusem, jak i samochodem czy nawet quadem. 

Najbliższe hotele w okolicy plaży Glysteri

  • Villa Glysteri — obiekt ten oferuje m.in. odkryty basen i widok na góry.
  • Villa Elena — znajduje się 1,2 km od plaży Glysteri i oferuje m.in. ogród oraz klimatyzację.

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos Panormos

To jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów plaż na wyspie. Usytuowana jest w jej południowo-zachodniej części i słynie głównie z połączenia piękna okalającego ją krajobrazu z wieloma udogodnieniami, takimi jak np. liczne tawerny czy też bary. Rozpościerająca się na około 600 metrów plaża usiana jest w swojej większości drobnymi kamykami, a woda wokół niej odznacza się ciemnym błękitem, odzwierciedlającym jej dużą głębię. Jest to też doskonałe miejsce do nurkowania, pływania na deskach SUP oraz uprawiania snorkelingu, a dojechać można tam bez problemu autobusem miejskim lub samochodem. 

Najbliższe hotele w okolicy plaży Panormos

  • Hotel Afrodite — ulokowany zaledwie 100 metrów od plaży Panormos. Oferuje m.in. dwa odkryte baseny, bar, klimatyzowane pokoje oraz salę fitness.
  • The Ionisi — znajduje się on w bezpośredniej bliskości plaży i posiada odkryty basen, bezpłatny prywatny parking, bar oraz ogród. 

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos Agnontas

Znajduje się ona w południowej części wyspy tuż opodal małej wioski rybackiej. Plaża ta jest dość kameralna, choć jej powierzchnia pokryta drobnymi kamyczkami, otoczona krystalicznie czystą wodą i pięknymi wzgórzami, porośniętymi sosnami, tworzy niezapomniane wrażenia. W niewielkiej odległości plaży znajdują się także obiekty architektoniczne o znaczeniu historycznym, a dojechać do niej można autobusem miejskim. 

Najbliższe hotele w okolicy plaży Agnontas

  • Agnontas Luxury Villas —  Obiekt leżący blisko plaży. Oferuje m.in. basen, wspólny salon, ogród, bezpłatne Wi-Fi oraz prywatny parking.
  • Villa Amarandos —  oddalona 150 metrów od plaży. Można liczyć na bezpłatne Wi-Fi, klimatyzację, sezonowy odkryty basen oraz taras.

Najlepsze hotele w Grecji

Wycieczki po najpiekniejsze-plaze

Poprzedni

TOP 10 Najpiękniejszych plaż na Korfu

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia

Następny

Dodaj komentarz