Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia

Tagi , , , , ,

Położona na Morzu Jońskim Kefalonia należy do największych wysp greckich. Jest największą spośród Wysp Jońskich – sąsiaduje przy tym z niewielką Itaką, ojczyzną mitologicznego Odyseusza. Krajobraz wyspy jest górzysty i surowy, urozmaicony winnicami i gajami oliwnymi. Pomimo górskiego charakteru Kefalonii, na tej słonecznej wyspie znajdziemy jednak także plaże piaszczyste. Najsłynniejszą z nich jest malownicza plaża Myrtos, położona wśród wysokich klifów, uchodząca za najpiękniejszą w całej Grecji. Ze względu na widowiskowość należy ona do największych atrakcji wyspy. W sumie Kefalonia to aż 42 dostępne dla turystów plaże. Niektóre z nich to niewielkie plaże kamieniste – w naszym zestawieniu wybraliśmy więc tylko 8 najciekawszych plaż i położonych obok nich hoteli.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia Skala

Plaża Skala leży w malowniczej nadmorskiej wiosce, od której bierze swoją nazwę. Miejscowość Skala należy do najbardziej popularnych na Kefalonii, w związku z czym plaża Skala jest stosunkowo zatłoczona. Rekompensuje to jednak dobra organizacja, czystość oraz duża ilość ciekawych barów i restauracji. Jest to piękna plaża piaszczysta otoczona przez skały i śródziemnomorską roślinność, które nadają jej nietypowy, „egzotyczny” wygląd”. Znajduje się ona na oddalonym, południowym krańcu Kefalonii – aż 25 kilometrów od stolicy wyspy, Argostoli. W samej wiosce Skala znajdziemy jednak wiele doskonałych hoteli. Polecić można np. niewielki hotel rodzinny Skala Hotel, oddalony tylko 100 metrów od plaży, z oknami z widokiem na morze.

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia – Lourdas

Piaszczysta plaża Lourdas leży na południu Kefalonii, 12 kilomerów od Argostoli. Znajduje się na obszarze dość gwarnej miejscowości turystycznej Lourdata. Słynie z białego piasku i położonych nieopodal niewielkich wodospadów. Przy plaży znajduje się wiele barów i restauracji, a także niedrogich tawern z tradycyjnym greckim jedzeniem. Lourdata to jedna z większych miejscowości wyspy, jest tu więc wiele hoteli. Najbardziej znany to 5-gwiazdkowy modny hotel F Zeen

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia – Petani

Plaża Petani to jedna z najdłuższych i najbardziej znanych plaż Kefalonii. Jej długość to aż 850 metrów. Plaża ta odznaczona jest błękitną flagą, co oznacza, że kąpielisko spełnia najwyższe standardy jakości wody i ochrony środowiska. Leży ona na półwyspie Petani – znajduje się nie w cieśninie oddzielającej Kefalonię od stałego lądu, ale wychodzi bezpośrednio na otwarte Morze Jońskie. Jest to wprawdzie plaża kamienista, jednak ze względu na widowiskowe położenie uznawana jest jednak za drugą najpiękniejszą plażę Kefalonii po plaży Myrtos. Bardziej zatłoczona jest północna część plaży, leżąca bliżej drogi dojazdowej z centrum wyspy. Parkingi przy plaży Petani są przy tym niewielkie i zatłoczone. Do ciekawszych hoteli przy tej długiej plaży należy Niforos Panorama w miejscowości Vovikes, ze szczególnie pięknym widokiem. 

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia – Xi

Plaża Xi należy do najciekawszych na wyspie. Wyróżnia ją czerwono-pomarańczowy piasek w bardzo żywym odcieniu. Barwę tę zawdzięcza domieszce gliny, która ma właściwości fizjoterapeutyczne. Plaża Xi określana jest jako „naturalne SPA”. Leży w jednym z najodleglejszych zakamarków wyspy – na południowym krańcu półwyspu Petani. Znana jest także z możliwości uprawiania sportów wodnych. Ze względu na niskie fale panują tu dobre warunki do pływania. Mimo atrakcyjnego wyglądu przy tej oddalonej od centrum wyspy plaży nie ma wielu barów i restauracji. Rekompensuje to jednak panujący tu spokój. Brak tu typowych wielkich hoteli – jako zakwaterowanie polecić można np. apartamenty Aggelina w miejscowości Lixouri. 

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia – Avithos 

Plaża Avithos znajduje się tylko 5 kilometrów na południe od Argostoli, głównej miejscowości Kefalonii. Charakteryzuje ją czerwonawy piasek. Uwagę zwraca bardzo wysoki czarny klif, przy którym się znajduje. Leży nad zatoczką, w związku z czym morze jest tu bardzo płytkie – to idealna plaża dla rodzin z dziećmi. W pobliżu znajduje się malownicza jaskinia Drogatori z podziemnym jeziorem Melisani. Wadą tej plaży jest stosunkowo trudny dojazd (kręte i wąskie górskie drogi) oraz dość znaczne oddalenie parkingu od plaży. Zakwaterowanie zapewniają liczne hotele w Argostoli, jeśli zależy nam jednak na zlokaliowanym przy samej plaży, warto wybrać np. widowiskowo położony Avithos Resort Hotel

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia – Makris Gialos

Plaże w samym Argostoli są dość tłoczne. Najpiękniejszą z nich, a przy tym stosunkowo najmniej zatłoczoną jest położona na południe od centrum miasteczka kamienista plaża Makris Galos, słynąca z niewielkich wodospadów. Mimo że ruch turystyczny jest tu nieco mniejszy, niż na pozostałych plażach Argostoli, także tu należy liczyć się z brakiem miejsc. Rekompensują to jednak udogodnienia takie jak darmowy parking oraz znajdujące się bezpośrednio przy plaży liczne małe restauracje, kawiarnie i bary. Istnieje tu także możliwość uprawiania sportu. Jako miejsce zakwaterowania polecić można elegancki Thalasa Boutique Hotel. 

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia – Antisamos

Plaża Antisamos leży 20 km na wschód od Argostoli, naprzeciw znanej z mitologii greckiej Itaki. Jest to urokliwa, zadbana plaża kamienista, zbudowana z niewielkich białych kamyczków. Leży w cieśninie, w związku z czym morze jest tu spokojne. Panują tu bardzo dobre warunki do pływania. Plażę spopularyzował film Kapitan Korelli z 2000 roku, z Penelope Cruz w roli głównej – akcja tego melodramatu toczy się na Kefalonii w czasach II wojny światowej. Hotele znajdują się w niewielkiej miejscowości Sami – polecić można np. Prince Studio z pięknym widokiem na góry.

Najpiękniejsze plaże na wyspie Kefalonia – Myrtos

Plaża Myrtos należy do najbardziej znanych atrakcji Kefalonii. Jej fotografie zdobią często pocztówki, przewodniki i foldery turystyczne – stała się ona jedną z ikon turystycznych całej Grecji. Leży na północy wyspy, 20 kilometrów od Argostoli. Niezwykłą widowiskowość tej plaży budują białe, marmurowe góry oraz nietypowo turkusowe zabarwienie wody morskiej. Wielokrotnie wygrywała ona plebiscyty na najpiękniejszą plażę Grecji. Szczególnie widowiskowe są zachody słońca na plaży Myrtos – warto wybrać się tutaj wieczorem nawet jeśli urlop spędzamy w innym miejscu Kefalonii. Lepiej spędzić tu przy tym cały dzień, gdyż wieczorem może być trudno o miejsce parkingowe – bezpośrednio przy plaży dostępny jest tylko jeden niewielki parking. Przy okazji warto zwiedzić znajdujące się w pobliżu miasteczko Lixouri oraz klasztor prawosławny Kipouria z XVII-wiecznym kościołem. Przy słynnej i popularnej plaży Myrtos znajdują się głównie luksusowe, droższe hotele i apartamenty. Polecić można np. luksusowe Myrtos Bay Apartments w miejscowości Anomeria. 

Wycieczki po kefalonia

Poprzedni

Najpiękniejsze plaże na wyspie Skopelos

Co kupić i przywieźć z Grecji?

Następny

Dodaj komentarz