Najpiękniejsze plaże na półwyspie Chalkidiki

Tagi , , , ,

Chalkidiki to jednostka administracyjna w Grecji, w skład której wchodzą gminy: Aristotelis, Kassandra, Nea Propondida, Polijiros oraz Sithonia. Półwysep Chalkidiki słynie z pięknych plaż, które każdy powinien zobaczyć, gdyż jest to bardzo dobre miejsce by odpocząć, zregenerować siły oraz nacieszyć się pięknymi widokami. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie położony jest półwyspie Chalkidiki? 

Półwysep Chalkidiki leży na wschód od Salonik u wybrzeży Morza Egejskiego. Chalkidiki to przepiękny półwysep, który słynie z bardzo zjawiskowych plaż. Dlatego też Polacy coraz częściej decydują się na to, by spędzać właśnie tam swój urlop. Region jest bardzo zróżnicowany dlatego też turysta nie powinien czuć obawy, że natknie się na monotonię. Każdy dzień podróży będzie wyjątkowy oraz przyniesie szereg pozytywnych wrażeń. 

Na Chalkidiki z Polski można dostać się na kilka różnych sposobów. Po pierwsze z podwarszawskiego Modlina można bezpośrednio dolecieć do Salonik. Warto rozważyć również przelot czarterowy jak również dokonać wykupu wycieczki w jednym z biur podróży. Turysta który chce poznać Helladę nieco bardziej, może zdecydować się również na przelot do Aten. Następnie zaś ze stolicy Grecji dotrzeć do Salonik samolotem bądź też pociągiem. Warto zastanowić się również nad przejazdem do Chalkidiki przy pomocy auta. rasa z Warszawy wiedzie przez Węgry, Serbię oraz Macedonię Północną. 

Jak podróżować po Chalkidiki? 

Zanim udasz się do Chalkidiki powinieneś mieć świadomość, że jest olbrzymi terytorialnie, co więcej główne atrakcje ulokowane są w tzw. 'palcach’, w związku z tym należy zasygnalizować, że odległości będą jeszcze większe. Z pewnością warto pomyśleć o wynajmie samochodu w chwili, kiedy znajdziesz się już na Chalkidiki.

Warto również skorzystać z sieci autobusowej KTEL. Na stronie przewoźnika zamieszczono wszystkie najważniejsze informacje odnośnie godzin odjazdów jak również cen przejazdów. Turysta który nie posługuje się językiem greckim nie powinien się obawiać, gdyż wszystkie informacje znaleźć można również po angielsku. 

Warto udać się na Chalkidiki, do Polski można przywieźć stamtąd piękne wyroby ceramiczne, bardzo smaczne lokalne miody, często z dodatkami oraz wspaniałe owoce w słoikach w słodkiej oraz miodowej zalewie. Region ten słynie także z wyśmienitego wina, ziół oraz oliwek. 

Jakie są najpiękniejsze plaże na półwyspie Chalkidiki? 

Turysta przybywający z Polski w okresie letnim udaje się na płw. Chalkidiki głównie z myślą, żeby odpocząć na wspaniałych plażach. Jakie są najpiękniejsze plaże na półwyspie Chalkidiki?

Fava Beach

Fava Beach zdaniem turystów kochających wojaże na Chalkidiki uważana jest za najpiękniejszą plażę w tamtej części Europy. Warto zwrócić uwagę na doskonałe położenie w zatoce, między zalesionymi pagórkami oraz luksusowymi willami. Skałki które znajdują się pomiędzy poszczególnymi częściami plaży powodują, że można odnaleźć odrobinę intymności. Woda jest krystalicznie czysta, pewnym mankamentem może być brak infrastruktury w postaci barów, restauracji.

Karydi

Karydi uważana jest za najlepszą plażę na Chalkidiki, w każdym przewodniku o półwyspie, turysta odnajdzie wiele ważnych informacji. Od zawsze jest to najpopularniejsza plaża Sithonii, podróżujący udają się tam w związku z tym, że są zauroczeni jej szerokością. Każdy kto przybył tutaj choć raz, z pewnością będzie powracał gdyż ten kto zapoznał się z tym niemalże karaibskim krajobrazem, poza brakiem obecności palm, będzie chciał być tu jak najczęściej. Karydi ma jeszcze jeden niebagatelny atut, właśnie stamtąd rozpościera się wspaniały widok na piękną górę Athos.

Orange Beach

Orange Beach to plaża, która robi doskonałe wrażenie na długo zanim turysta rozłoży swój ręcznik kąpielowy. Patrząc z góry, można odnieść wrażenie, że znalazło się właśnie w przedsionku nieba, wielkie wrażenie robią białe skały. Cykady które ukryte są w pobliskich zaroślach wydają piękny głos, jeżowce mieszczą się przy skałkach, przepięknie pachnie wrzos. Każdy kto znalazł się choć raz na Orange Beach zwróci uwagę, że woda mieni się odcieniami turkusu oraz błękitu.

Platanitsi Beach

Turysta który lubi poimprezować z pewnością poczuje, że właśnie na Platanitsi Beach odnalazł wszystko to, czego potrzebuje. Imprezy, które tam mają miejsce trwają do późnych godzin nocnych, w pubach oraz w barach podawane są świetne drinki. Morze jest tutaj lekko spienione, co w konsekwencji sprawia, że można oddawać się tutaj dowoli uprawianiu sportów wodnych. Plaża ma certyfikat Białej Flagi, co najlepiej zaświadcza o tym, że piasek jest drobny oraz złocisty.

Kalamitsi Beach

Turysta który chce w spokoju poodpoczywać powinien udać się na Kalamitsi Beach. Plaża ulokowana jest na południe Sithonii. Fakt, że plaża położona jest w zatoczce powoduje, że atmosfera jest tam kameralna. Turysta który uda się na Kalamitsi poczuje się tak jakby podróżował na Hawaje, W pobliżu Kalamitsi mieszczą się wspaniałe restauracje, gdzie można delektować się doskonałymi smakami potraw oraz poszerzyć swe horyzonty kulinarne. Na okolicznym polu namiotowym można spędzić noc, dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto chciałby zostać tam na dłuższy czas.

Glarokavos

Glarokavos to plaża idealna dla każdego turysty. Z pewnością jest to jedna z tych plaż ’ na palcu’ Kassandra, które obligatoryjnie należy zwiedzić. Laguna kryje wyjątkowe, ciche i spokojne zakątki, morze ma piękną, turkusową barwę i przepięknie szumi. Część fragmentów plaży przepięknie zagospodarowano. Nie powinno nikogo zdziwić, że można odnaleźć rzędy parasolek i leżaków, otoczone świetnymi barami, w których zamawiać można świetne drinki. Plaża ta jest miejscem, gdzie odnajdzie się każdy bez względu czy ma 5 lat czy 80.

Sani Beach

Sani Beach to świetna plaża na płw. Kassandra, mieści się ona nieopodal miejscowości o tej samej nazwie. Turysta będzie zachwycony turkusem akwenu zachwycającym krystaliczną przejrzystością. Na Sani mogą kąpać się także dzieci, gdyż woda jest płytka nawet kilkanaście kilometrów od linii brzegowej. Udając się na Sani Beach należy zabrać jedynie emulsję do opalania oraz ręczniki plus dodatkowo sporą dawkę humoru oraz entuzjazmu.

Paliouri Beach

Będąc w okolicy Salonik warto skorzystać z okazji, by udać się na Paliouri Beach. Mieszkańcy Salonik bardzo często udają się tam, by odpocząć po kolejnym trudnym tygodniu pracy i by w otoczeniu przepięknego krajobrazu zregenerować siły. Infrastruktura na tej plaży jest doskonale zorganizowana. Można napotkać na ogrom atrakcji wodnych dlatego jest to rozwiązanie które wybiera wielu młodych, aktywnych ludzi. Na plaży można odnaleźć tawerny z lokalnymi specjałami, bary plażowe ze świetnymi drinkami, w których można przetańczyć całą noc. Piasek na plaży jest złocisty oraz miękki, morze spokojne i lazurowe.

Mega Portokali Beach

Mega Portokali Beach to malownicza, kameralna plaża. Każdy kto chce odpocząć od gwaru, poprzebywać w ciszy wśród przepięknej przyrody powinien udać się w to niezwykłe miejsce. Widoki są egzotyczne, całość robi doskonałe wrażenie dlatego też warto przybyć tutaj choć jeden raz z swoim życiu. Dobrym rozwiązaniem okaże się wzięcie ze sobą na plażę namiotu, który ochroni przed słońcem, wskazana będzie też parasolka słoneczna.

Kalogria Beach

Kalogria Beach jest znana z tego, że jest najdłuższa na półwyspie Chalkidiki. Plaża ta znajduje się niedaleko miejscowości Araxos, zdaniem wielu Greków jest w ścisłym topie najlepszych na obszarze całego państwa. Krajobraz jest wspaniały, na całokształt wielki wpływ mają: delikatny piasek, przejrzyste oraz płytkie morze, lasy piniowe które znajdują się tuż przy plaży. Plaża zajmuje obszar 9 km., szeroka jest na 80 m. Kalogria to świetne miejsce na odpoczynek dla rodziców z dziećmi, turystów lubiących relaks i zaciszną atmosferę oraz dla wszystkich tych, którzy chcą odpoczywać na plaży mającej doskonałą infrastrukturę. 

Dlaczego warto wybrać plaże na półwyspie Chalkidiki?

Polacy coraz częściej decydują się, by letni urlop spędzić na Chalkidiki, gdyż właśnie tam odnajdują plaże oznaczone symbolem Błękitnej Flagi. Turyści z Polski czują się na Chalkidiki jak u siebie w domu, gdyż bardzo często obsługa posługuje się j. polskim, więc jest to komfortowe rozwiązanie. 

Najlepsze hotele w Grecji

Wycieczki po chalkidiki

Poprzedni

Kanał i Zatoka Koryncka – zwiedzanie, jak dojechać, przewodnik

Wąwóz Víkos – zwiedzanie, jak dojechać, pratyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz