Jesień w Sarandzie, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

, Tagi , , , ,

Saranda to piękne miejsce w Albanii. Jest to najsłynniejszy kurort Riwiery Albańskiej. To fantastyczne miasto usytuowane jest nad Morzem Jońskim na wysokości wyspy Korfu. Warto to miejsce odwiedzić w każdej porze roku, ale jesienią jest tam najpiękniej, ponieważ temperatury nie są tak dokuczliwe. Jakie temperatury zapewni nam jesień w Sarandzie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co warto zobaczyć w mieście Saranda w Albanii?

W mieście jest wiele atrakcji, które pozwolą miło i sympatycznie spędzić czas. Jest tam niebieskie oko, czyli źródełko rzeki Bistrica. Temperatura wody jest stała i w każdych okolicznościach wynosi 20 stopni Celsjusza. Co więcej, jest ona też bardzo czysta. Kolejną atrakcją jest Park Archeologiczny Butrint, który widnieje na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO od 1992 roku. Tam można zobaczyć zabytki, które pochodzą z okresu panowania Rzymian. Można także zafundować sobie wycieczkę na wyspy Ksamilu, udać się na plażę w Sarandzie lub urządzić sobie trekking po wybrzeżu.

Jaka jest pogoda jesienią w Sarandzie w Albanii?

Jesień to wspaniała pora roku na odwiedzenie miasta Saranda. W czasie tym temperatury są bardzo przyjemne. We wrześniu średnia temperatura wynosi 27 stopni Celsjusza, w październiku 21 stopni Celsjusza, a w listopadzie 18 stopni Celsjusza. Warto wspomnieć także o temperaturze wody. W pierwszym z wymienionych miesięcy wynosi ona 25 stopni, w październiku 22 stopnie Celsjusza, a listopadzie 20 stopni Celsjusza. Listopad jest też miesiącem o najwyższej wilgotności w całym roku. Są to bardzo przyjemne temperatury, do tego w czasie tym panuje bardzo łagodna aura pogodowa. Dlatego jest ciepło, a nie jest gorąco, a więc panują idealne warunki do tego, aby eksplorować i zwiedzać miasto oraz okolice.

Jesień w Sarandzie – jaki klimat panuje w Albanii?

W Sarandzie w Albanii panuje klimat śródziemnomorski. Lata są bardzo gorące i suche, jesień jest dość ciepła, natomiast zimą panują temperatury umiarkowane. Średnia temperatura roczna w tym mieście kształtuje się na poziomie 19 stopni Celsjusza. Co więcej, każdego roku spada także około 799 mm deszczu. Warto wspomnieć również o tym, że w ciągu 189 dni w roku w Sarandzie jest sucho i słonecznie z wilgotnością powietrza na poziomie 69% oraz 5 w indeksie UV.

Saranda w Albanii to miejsce, które zachwyca i dlatego każdego roku przybywa do niej coraz więcej turystów. Można tam odpocząć, pospacerować lub urządzić sobie niezapomniany trekking po wybrzeżu. To także wspaniałe miejsce na plażowanie i zwiedzanie zabytków z okresu panowania Rzymian. Jest to miasto dla aktywnych i dla leniuchów zarazem. Można tam się świetnie bawić zarówno w dzień, jak i wieczorem na różnych potańcówkach. Saranda ma bardzo przyjemny klimat, co jeszcze bardziej sprzyja temu, żeby tam pojechać. Wspaniałym okresem na odwiedzenie miasta jest jesień, ponieważ temperatury nie są zbyt wysokie. Co więcej, temperatura wody jest także odpowiednia do korzystania z kąpieli. Dlatego przy taki miłej aurze pogodowej można lepiej wypocząć i zobaczyć dużo więcej interesujących miejsc.

Najlepsze hotele w Sarandzie

Wycieczki po albania

Poprzedni

TOP 7 najpiękniejszych plaż w Pakostane

Najpiękniejsze miejsca na trekking w Czarnogórze – pomysł na aktywny wypoczynek

Następny

Dodaj komentarz