Jesień w Macedonii Północnej, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Tagi , , , ,

Macedonia to bardzo piękny kraj, który jest punktem wycieczek turystycznych przez cały rok. W lipcu średnia temperatura w Macedonii wynosi 28 stopni Celsjusza, podobnie jak w sierpniu. Tego typu pogoda nad polskim morzem nie zawsze utrzymuje się dłużej niż kilka dni lub tygodni. Dlatego osoby, które cenią sobie wypoczynek poza sezonem, gdy jest znacznie bardziej spokojnie, mogą wybrać się do Macedonii na przykład w czerwcu lub wrześniu. We wrześniu w Macedonii panuje temperatura w wysokości 23 stopni Celsjusza. Natomiast zimą w Macedonii panują temperatury na poziomie 4 stopni Celsjusza. Jednak bez względu na wybór pory roku Macedonia jest na tyle urokliwym krajem, że wakacje tam z pewnością będą udane.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!


Temperatury wody w Macedonii Północnej na jesień

Macedonia znajduje się w dwóch strefach klimatycznych, czyli w strefie kontynentalnej oraz śródziemnomorskiej. Tym samym występuje tam dość kontrastowa pogoda, zwłaszcza przez okresowe porywy wiatru przebijające bariery górskie na północy oraz południu. Tym samym osoby, które preferują wypoczynek w wyższych temperaturach, powinny wybrać się na wakacje do Macedonii w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec lub sierpień. Szczególnie upalny miesiącem jest sierpień, kiedy średnie temperatury wynoszą około 28 stopni.

Średnia temperatura powietrza we wrześniu w Macedonii Północnej wynosi 22 stopnie, w październiku jest to 15 stopni, z kolei w listopadzie 11 stopni Celsjusza. Temperatura wody we wrześniu osiąga wysokość 20 stopni. W październiku woda ma temperaturę 15 stopni, natomiast w listopadzie 10 stopni.

W Macedonii Północnej liczba godzin słonecznych we wrześniu wynosi 9, w październiku 7, natomiast w listopadzie 4. Dla porównania liczba godzin słonecznych w lipcu wynosi 12, natomiast w sierpniu 11.

Oznacza to, że wyjazd do Macedonii Północnej w miesiącach takich jak wrzesień, październik czy listopad może być także bardzo udany. Należy jednak brać pod uwagę, że jesienią w Macedonii znacznie wzrasta zachmurzenie. Odsetek czasu, gdy niebo jest pochmurne albo znacząco zachmurzone drastycznie wzrasta z 19% do 54%. Najbardziej pogodne dni jesieni to najczęściej początek września. Wówczas niebo jest bezchmurne lub niemal bezchmurne. Jednakże jesienią w Macedonii długość dnia stosunkowo szybko maleje. Co ciekawe, jesienią w Macedonii słońce najwcześniej wschodzi pierwszego września o godzinie 5:55. Natomiast najpóźniej wschodzi 29 października, o godzinie 6:56. Najdłuższy dzień w roku w Macedonii uznaje się 21 czerwca, natomiast najkrótszym dniem jest 21 grudnia.


Macedonia jesienią – czy warto jechać?

Osoby, które nie przepadają za polską złotą jesienią, powinny rozważyć wypad do Macedonii. Jest to kusząca propozycja. W okresie  jesieni w dzień panuje tam około 17 stopni Celsjusza. Jest to idealna temperatura do zwiedzania oraz rekreacji. Typowa temperatura w Macedonii we wrześniu do około 22 stopnie Celsjusza. Zatem osoby, które pragną ominąć letnie upały w Macedonii, powinny zdecydować się na wyjazd jesienią, od września do października lub wiosną w takich miesiącach jak kwiecień lub maj. Pogoda wówczas jest idealna do spacerów, zwiedzania oraz rekreacji. Nie występują wówczas upały, natomiast można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Jednak nie musi to stanowić ograniczenia podczas zwiedzania czy też organizowania wycieczki objazdowej.

Z kolei okres zimowy sięgający od listopada do marca jest poza głównym sezonem zainteresowania turystów. Co więcej, wjeżdżając do Macedonii w okresie późnej jesieni, na przykład w listopadzie, należy się spodziewać ewentualnych opadów śniegu. Może to skomplikować niektóre plany turystyczne, lub nadać im innego charakteru. Wówczas w wielu miejscowościach górskich rozpoczyna się sezon narciarski. Opady śniegu w zimie są w Macedonii powszechne oraz nierzadko bardzo obfite.

Najlepsze hotele w Macedonii

Wycieczki po jesien-w-macedonii

Poprzedni

TOP 10 Najpiękniejszych plaż Riwiery Makarskiej

Wakacje w Dalmacji północnej, co zobaczyć i zwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz