Jesień w Chorwacji, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Tagi , , , , ,

Chorwacja dla wielu turystów jest idealny miejscem na letnie wakacje. Kraj ten bowiem zasłynął ze swoich malowniczych plaż i pięknego wybrzeża. Niemniej jednak nie możemy zapomnieć o tym, że nie każdy z nas rzeczywiście może cieszyć się urlopem czy wolnymi dniami w sezonie letnim. Nie oznacza to również, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z wymarzonego wyjazdu do Chorwacji. Wielu turystów mówi, że kraj ten najpiękniejszy jest właśnie jesienią. Wobec tego warto dowiedzieć się, jakich temperatur- zarówno powietrza, jak i wody – zapewni nam jesień w Chorwacji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Chorwacji na jesień

Chorwacja znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, ciepłego. Oznacza to, że lata są tam niezwykle upalne, zaś zimy łagodne i dość ciepłe. Nie da się ukryć, że główny sezon turystyczny w Chorwacji to okres letni, czyli od czerwca do sierpnia. To właśnie wtedy turyści mogą spodziewać się maksymalnie wysokich temperatur, które sięgają nawet 30 stopni Celsjusza w dzień. Niemniej jednak jesień w tym kraju również może być niezwykle przyjemna, a wakacje w tym okresie z pewnością zaliczymy do udanych. Sezon jesienny rozpoczyna się od września i trwa do listopada. Jakich temperatur można się wówczas spodziewać?

Wrzesień w Chorwacji – jakich temperatur można oczekiwać?

Wrzesień w Chorwacji bez wątpienia można uznać za przedłużenie sezonu letniego. Wynika to z faktu, że termometry dalej będą pokazywać powyżej 23 stopni w dzień i około 17 stopni w nocy. Dodatkowo warto zauważyć, że w tym okresie w Chorwacji dni dalej są wyjątkowo słoneczne, a ilość opadów jest jednocześnie mocno ograniczona.

Jakiej pogody można oczekiwać w październiku w Chorwacji?

Październik w Chorwacji dalej jest dość ciepłym miesiącem. Tak naprawdę temperatury niekiedy dalej sięgają 22 stopni Celsjusza. Da się zauważyć jednak wyraźne ochłodzenie porą nocną, kiedy to termometry pokazują już około 13 stopni. Choć dni dalej są słoneczne, to jednak zwiększa się nieznacznie ilość opadów.

Pogoda i temperatury w listopadzie w Chorwacji

Listopad w Chorwacji to miesiąc, który można traktować jako przedsmak zimy. Da się wyczuć wyraźne ochłodzenie, gdyż temperatury za dnia spadają do około 17 stopni Celsjusza. Zmniejsza się również ilość dni słonecznych, a znacznie zwiększa się ilość odpadów.

Temperatury wody w Chorwacji na jesień

Chorwacja zasłynęła swoimi pięknymi, piaszczystymi plażami. Nic więc dziwnego, że turyści zmierzają tam głównie, by zażyć morskich kąpieli. Czy jednak w sezonie jesiennym będzie to możliwe?

Temperatura wody u wybrzeży Chorwacji we wrześniu

Wrzesień to bez wątpienia jeden z tych miesięcy, w których dalej można sobie pozwolić na morskie kąpiele w Chorwacji. Temperatura wody utrzymuje się na zadowalającym poziomie około 25 stopni Celsjusza.

Temperatura wody w Chorwacji w październiku

W październiku dalej nie brakuje amatorów morskich kąpieli. Woda u wybrzeży Chorwacji dalej będzie oferowała dość przyjemną temperaturę około 22 stopni Celsjusza. 

Temperatura wody w Chorwacji w listopadzie

Listopad to miesiąc, w którym temperatury wody znacznie się obniżają. Tak naprawdę tylko i wyłącznie pojedynczy turyści decydują się na krótkie, morskie kąpiele. Woda i jej temperatura w listopadzie to jedynie 17 stopni Celsjusza, co z pewnością nie jest wystarczającą wartością.

Czy warto jechać do Chorwacji na jesień?

Jeśli nie możemy cieszyć się urlopem w sezonie letnim, to śmiało możemy zaplanować nasze wymarzone wakacje w Chorwacji w sezonie jesiennym. Kraj wówczas staje się nieco „zapomniany” przez turystów, dzięki czemu na ulicach miasteczek można napotkać lokalnych mieszkańców i poczuć prawdziwy, chorwacki klimat i atmosferę. Tak naprawdę dla wielu turystów, którzy przede wszystkim cenią sobie wartości poznawcze, to właśnie sezon jesienny jest idealny do tego, by odwiedzić ten kraj. Przybiera on magiczne kolory, a co najważniejsze, ceny stają się znacznie niższe i przystępniejsze. Z pewnością Chorwacja jesienią może nas zachwycić i pozytywnie zapisać się w naszej pamięci.

Najlepsze hotele w Chorwacji

Wycieczki po chorwacja-jesienia

Poprzedni

Plaża Sveti Jakov – najpiękniejsza plaża w Dubrowniku

Wakacje na wyspie Aegina (Egina) – przewodnik, hotele, plaże

Następny

Dodaj komentarz