Jesień w Bułgarii, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Tagi , , , ,

Większość turystów zgodnie decyduje się na to, by zorganizować sobie wymarzone wakacje w sezonie letnim. To właśnie wtedy spodziewamy się maksymalnie słonecznej pogody i najbardziej udanych wakacji. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie każdy z nas rzeczywiście może cieszyć się wolnymi dniami w sezonie letnim. Niektórzy bowiem muszą zadowolić się wypoczynkiem na jesień. Choć ta pora roku zwykle nie kojarzy się nam wyjątkowo przyjemnie, to jednak nie skłania ona do tego, by rezygnować z wymarzonych wakacji. Jeśli chcemy w tym sezonie odwiedzić chociażby Bułgarię, to nic nie stoi nam na przeszkodzie! Jednak jakie są średnie temperatury wody i powietrza w Bułgarii w sezonie jesiennym?

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Bułgaria jesienią – jakiej temperatury można się spodziewać?

Bułgaria to kraj słynący z pięknych plaż i upalnej pogody w sezonie letnim. Mimo wszystko nie zapominajmy o tym, że Bułgaria leży w strefie suchego i ciepłego klimatu, co warunkuje chociażby sam fakt tego, że słońce świeci nad bułgarskimi miastami przez znacznie dłuższy czas, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Wobec tego, jak przestawiają się temperatury powietrza w tym kraju w jesiennym sezonie?

Wrzesień w Bułgarii – jakich temperatur można się spodziewać?

Wrzesień to początek jesieni w Bułgarii. Niemniej jednak nic nie wskazuje na to, by mieszkańcy, a także i turyści musieli przygotowywać się na dość wyraźne ochłodzenie. Okazuje się bowiem, że średnia temperatura we wrześniu w Bułgarii utrzymuje się na poziomie 26 stopni Celsjusza. Dodatkowo w ciągu całego miesiąca występuje dość znikoma ilość opadów, więc parasole z pewnością nie będą nam potrzebne.

Październik w Bułgarii – jaką temperaturą zaskoczy nas ten miesiąc?

Październik to miesiąc, w którym jesień w Bułgarii prawdziwie rozkwita. Można powiedzieć, że da się wyczuć pierwsze oznaki naciągającego ochłodzenia, jednak nie jest to dość drastyczna zmiana. Średnie temperatury powietrza w Bułgarii w tym miesiącu sięgają około 21 stopni Celsjusza. Niemniej jednak pojawia się także nieco większa ilość opadów, na co warto się przygotować.

Listopad w Bułgarii, czyli końcówka jesieni i początek zimy

Niestety listopad w Bułgarii nie należy do miesięcy łagodnych, jeśli chodzi o temperaturę. W tym miesiącu jesień powoli się kończy i nadciąga sezon zimowy. Średnie temperatury powietrza w listopadzie mocno szybują w dół i wynoszą już około 13 stopni Celsjusza. Listopad jest jednocześnie jednym z najbardziej deszczowych miesięcy.

Średnie temperatury wody w Bułgarii w sezonie jesiennym

Bułgaria swoimi pięknymi plażami zasłynęła wśród turystów z całej Europy. W sezonie letnim brakuje na nich wolnego miejsca, gdyż pogoda zawsze dopisuje. Jednak jak przedstawiają się temperatury wody w Bułgarii w sezonie jesiennym? Otóż:

  • wrzesień – początek jesieni to wciąż dość dobry moment na to, by korzystać z morskich kąpieli. Temperatura wody będzie się bowiem utrzymywać na poziomie około 21 stopni Celsjusza, a plaże w Bułgarii w tym miesiącu dalej są przepełnione.
  • październik – w tym miesiącu plaże w Bułgarii nieco pustoszeją, a kąpiele morskie przeznaczone są jedynie dla odważnych turystów. Temperatura wody spada bowiem do około 17 stopni Celsjusza.
  • listopad – w tym miesiącu na plażach Słonecznego Brzegu czy innych miast na brzegu Bułgarii nie zobaczymy już turystów. Temperatura wody spada do 13 stopni Celsjusza, co składnia do tego, by zrezygnować z kąpieli.

Bułgaria jesienią – czy warto?

Jesień w Bułgarii, szczególnie w miesiącach od września do października, dalej jest świetnym momentem na to, by korzystać z uroku plaż i morskich kąpieli. Słońce – choć nieco słabsze – dalej mocno dopisuje, a podróżni mogą z niego korzystać. Jeśli zależy nam głównie na zwiedzaniu, to listopad również nie musi być złym momentem na to, by Bułgarię odwiedzić. Niemniej jednak w tym miesiącu musimy już zapomnieć o beztroskim wylegiwaniu się na plażach, gdyż możemy wówczas mocno zmarznąć. Mimo wszystko Bułgaria jest atrakcyjnym krajem bez względu na porę roku.

Najlepsze hotele w Bułgarii

Wycieczki po bulgaria

Poprzedni

Wakacje w Dalmacji północnej, co zobaczyć i zwiedzić?

Wakacje w Seget Donji, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Następny

Dodaj komentarz