TOP 15 miejsc w Istrii, które koniecznie musisz zobaczyć

Rovinj, Chorwacja - Widok na kolorowe stare miasto i malowniczy port w Rovinj na Półwyspie Istria.

Z czym się najbardziej kojarzy Chorwacja, a dokładniej Istria? Dekady temu, za czasów siermiężnego PRL-u, gdy istniała jeszcze Jugosławia, to właśnie tam Polacy startowali swoimi małymi fiatami, aby posmakować odrobiny „światowego” luksusu, pławiąc się w ciepłych wodach Adriatyku i wylegując na plażach. Ów specyficzny „powiew … Zobacz więcej »

Pogoda i temperatura w Chorwacji w ciągu roku

Pogoda w Chorwacji, fot. shutterstock.com

Chorwacja – urokliwy, słoneczny kraj, który przyciąga turystów swoją gościnnością, malowniczym wybrzeżem i doskonałymi warunkami pogodowymi. Jaka jest pogoda w Chorwacji w trakcie roku i jaka pora jest najlepsza na wakacyjny wyjazd? Chorwacja – położenie, klimat i warunki pogodowe Chorwacja jest krajem środkowoeuropejskim, rozciągającym się … Zobacz więcej »

TOP 7 najpiękniejszych plaż w Medulin (Istria)

Plaże w Medulinie, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Medulin to popularny, nadmorski kurort turystyczny położony na południowo-wschodnim wybrzeżu słonecznej Istrii, w sąsiedztwie malowniczego Przylądka Kamenjak. Miejsce słynie z wielu pięknych plaż, śródziemnomorskiego klimatu oraz doskonałych warunków do wakacyjnego wypoczynku. Gdzie można więc znaleźć najpiękniejsze plaże w Medulinie i najbliższej okolicy? Riviera Medulin – … Zobacz więcej »