Pogoda i temperatura w Chorwacji w ciągu roku

Pogoda w Chorwacji, fot. shutterstock.com

Chorwacja – urokliwy, słoneczny kraj, który przyciąga turystów swoją gościnnością, malowniczym wybrzeżem i doskonałymi warunkami pogodowymi. Jaka jest pogoda w Chorwacji w trakcie roku i jaka pora jest najlepsza na wakacyjny wyjazd? Chorwacja – położenie, klimat i warunki pogodowe Chorwacja jest krajem środkowoeuropejskim, rozciągającym się … Zobacz więcej »

Mlini koło Dubrownika, idealna na błogie wakacje w Chorwacji

Mlini niedaleko Dubrownika, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Każdy z nas doskonale wie, jak nerwowe potrafi być planowanie wakacji. Zwykle poszukujemy bowiem miejsca, które zaskoczy nas swoją niesamowitością i oryginalnością. Warto zauważyć, że to właśnie poszukiwanie wakacyjnego celu najczęściej spędza turystom przysłowiowy sen z powiek. Jednocześnie podświadomie zawsze wybieramy poszczególne regiony Chorwacji. Można … Zobacz więcej »

Plaża Sveti Jakov – najpiękniejsza plaża w Dubrowniku

Sveti Jakov, Dubrownik, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Położony w południowej części Dalmacji Dubrownik jest jedną z najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji. I nie ma się czemu dziwić! Bogactwo kulturowe, otwartość jego mieszkańców, różnorodność smaków, zapierające dech w piersiach widoki oraz historyczne zakątki miasta przyciągają do siebie nawet najbardziej wybrednych turystów. Jednak oprócz zabytków, … Zobacz więcej »

Dubrovnik, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Dobrovnik, Chorwacja z góry - Zdjęcia z powietrza z drona historycznego miasta Dubrovnik. Mury miejskie, błękitne morze i port.

Chorwacja to bardzo popularny kierunek wakacyjny dla Polaków, głównie ze względu na śródziemnomorskie klimaty, atrakcyjne ceny, a przede wszystkim wygodny dojazd i bliską odległość. Niewątpliwie najpiękniejszym miejscem w całej Chorwacji, jest Dubrovnik, miasto w południowej Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Jakie przydatne informacje warto mieć przed … Zobacz więcej »