TOP 7 najpiękniejszych plaż w Vodice

Plaże w Vodice, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Vodice to niewielka, portowa miejscowość położna w Dalmacji, w Chorwacji. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, przyciągającą wczasowiczów z całego świata. Jedną z cech rozpoznawalnych miejscowości są plaże. W niniejszym artykule dowiesz się o siedmiu najpiękniejszych plażach w miejscowości Vodice oraz w okolicach. Plaże … Zobacz więcej »

TOP 7 najpiękniejszych plaż w Pakostane

Plaże w Pakostane, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Idealne miejsce na spędzenie niezapomnianych wakacji, coraz częściej wybierane przez turystów nie tylko z Polski to Pakoštane, miejscowość wypoczynkowa położona w Północnej Dalmacji. Znajduje się ona w pobliżu jeziora Vransko, w samym centrum wybrzeża Adriatyku. Turystów przyciągają tu niesamowite piaszczysto-żwirowe plaże, błękitne kolory morza oraz … Zobacz więcej »

Jelsa na wyspie Hvar, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Jelsa na wyspie Hvar, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Znajdująca się na północnym wybrzeżu wyspy Hvar miejscowość Jelsa jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w całej Chorwacji. Zachwyca ona przepięknymi piaszczystymi plażami, historią sięgającą czasów rzymskich oraz bogatym zapleczem restauracyjnym. Można tu wypocząć i się zrelaksować, a także korzystać aktywnie z wolnego czasu. Czym … Zobacz więcej »

Gdzie zjeść w Makarska? Najlepsze restauracje

Pogoda w Dalmacji, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Riwiera Makarska położona na południu Chorwacji, w krainie nazywanej Dalmacją, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej popularnych regionów turystycznych w kraju. Ten 60- kilometrowy odcinek wybrzeża charakteryzuje nie tylko wyjątkowy krajobraz, ale i znakomita kuchnia, która każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów w całego świata. … Zobacz więcej »

Mlini koło Dubrownika, idealna na błogie wakacje w Chorwacji

Mlini niedaleko Dubrownika, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Każdy z nas doskonale wie, jak nerwowe potrafi być planowanie wakacji. Zwykle poszukujemy bowiem miejsca, które zaskoczy nas swoją niesamowitością i oryginalnością. Warto zauważyć, że to właśnie poszukiwanie wakacyjnego celu najczęściej spędza turystom przysłowiowy sen z powiek. Jednocześnie podświadomie zawsze wybieramy poszczególne regiony Chorwacji. Można … Zobacz więcej »