Jelsa na wyspie Hvar, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Jelsa na wyspie Hvar, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Znajdująca się na północnym wybrzeżu wyspy Hvar miejscowość Jelsa jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w całej Chorwacji. Zachwyca ona przepięknymi piaszczystymi plażami, historią sięgającą czasów rzymskich oraz bogatym zapleczem restauracyjnym. Można tu wypocząć i się zrelaksować, a także korzystać aktywnie z wolnego czasu. Czym … Zobacz więcej »

Gdzie zjeść w Makarska? Najlepsze restauracje

Restauracje w Makarskiej, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Riwiera Makarska położona na południu Chorwacji, w krainie nazywanej Dalmacją, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej popularnych regionów turystycznych w kraju. Ten 60- kilometrowy odcinek wybrzeża charakteryzuje nie tylko wyjątkowy krajobraz, ale i znakomita kuchnia, która każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów w całego świata. … Zobacz więcej »

Mlini koło Dubrownika, idealna na błogie wakacje w Chorwacji

Mlini niedaleko Dubrownika, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Każdy z nas doskonale wie, jak nerwowe potrafi być planowanie wakacji. Zwykle poszukujemy bowiem miejsca, które zaskoczy nas swoją niesamowitością i oryginalnością. Warto zauważyć, że to właśnie poszukiwanie wakacyjnego celu najczęściej spędza turystom przysłowiowy sen z powiek. Jednocześnie podświadomie zawsze wybieramy poszczególne regiony Chorwacji. Można … Zobacz więcej »

Plaża Sveti Jakov – najpiękniejsza plaża w Dubrowniku

Sveti Jakov, Dubrownik, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Położony w południowej części Dalmacji Dubrownik jest jedną z najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji. I nie ma się czemu dziwić! Bogactwo kulturowe, otwartość jego mieszkańców, różnorodność smaków, zapierające dech w piersiach widoki oraz historyczne zakątki miasta przyciągają do siebie nawet najbardziej wybrednych turystów. Jednak oprócz zabytków, … Zobacz więcej »

Bol na wyspie Brač, wspaniałe miejsce na wakacje w Chorwacji

Bol na wyspie Brac, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Bol to niewielka, nadmorska miejscowość leżąca na południowym krańcu chorwackiej wyspy Brač. Miasteczko jest najstarszą osadą na wyspie i posiada wyjątkowo długie, piaszczyste wybrzeże. Jakie jeszcze atrakcje czekają na odwiedzających Bol? Atrakcje najstarszego miasta na wyspie Brač Miejscowość Bol to nadmorskie miasteczko leżące w środkowej Dalmacji, … Zobacz więcej »

Hotele w Szybeniku (Šibenik) – lista rekomendowanych noclegów

Hotele w Szybeniku, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Znalezienie odpowiedniego zakwaterowania jest rzeczą niezwykle istotną praktycznie dla każdego turysty. W Szybeniku istnieje bardzo rozbudowana sieć noclegowa, dzięki czemu każdy turysta będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. W tym artykule wypisaliśmy najlepsze hotele w Szybeniku z podziałem na te: z widokiem na morze, … Zobacz więcej »