Plaże Grecji – TOP 17 polecanych plaż, które warto zobaczyć

Grecja plaże, A tourist woman in white dress and hat enjoys the beautiful beach of Petani, Kefalonia island, Greece, during her summer holiday time

Dzięki śródziemnomorskim krajobrazom i krystalicznie czystym wodom, które mienią się w słońcu, najpiękniejsze plaże Grecji sprawiają wrażenie raju. W Grecji jest tak wiele wspaniałych plaż, od wysublimowanych różowo-piaszczystych wybrzeży Elafonissi po szmaragdowe zatoki wyspy Korfu. Najbardziej cenione są plaże piaszczyste, ale wiele greckich plaż żwirowych … Zobacz więcej »

Bułgaria atrakcje – TOP 15  najciekawszych miejsc

Bułgaria atrakcje, Nessebar (Nesebar), Bulgaria. The Ancient City of Nessebar, Southern bay of the old town. Black Sea Coast, Burgas.

Bułgaria to bałkański kraj o zróżnicowanych krajobrazach i długiej historii, sięgającej czasów starożytnych. Znajdziesz tu zarówno malownicze szczyty górskie, ogromne parki narodowe, w których żyją zagrożone zwierzęta oraz połacie piaszczystych plaż na wybrzeżu Morza Czarnego. Co warto zobaczyć w tym pięknym bałkańskim kraju? Poniżej w … Zobacz więcej »

Boże Narodzenie w Chorwacji – przygotowanie do Świąt i tradycje

Boże Narodzenie w Chorwacj, Christmas and New Year background with a flag of Croatia

Chorwaci są narodem religijnym. Prawie 90% populacji to katolicy, więc Boże Narodzenie w Chorwacji jest jednym z najważniejszych świąt. W tym dniu Chorwaci gromadzą się przy stole, aby wraz z rodzinami świętować narodziny Jezusa Chrystusa. Świętowanie odbywa się nie tylko w dniu Bożego Narodzenia (Božić). … Zobacz więcej »

Hotele nad jeziorem Bled – rekomendowana lista noclegów

Hotele nad jeziorem Bled, Słowenia, fot. shutterstock.com

Malownicze, polodowcowe jezioro Bled jest położone w północno-zachodniej części Słowenii, w otoczeniu alpejskich szczytów. Dzięki obecności aktywnych źródeł termalnych jest jednym z najcieplejszych alpejskich jezior. Wzdłuż jego brzegów rozrzucone jest wiele wiosek i miasteczek, które dzięki tak atrakcyjnemu położeniu z roku na rok stają się coraz bardziej … Zobacz więcej »