Bełogradczik

Tagi , , , , , , , ,

Bułgaria jest krajem atrakcyjnym turystycznie i tej tezy nie trzeba specjalnie bronić, ponieważ zostało to zweryfikowane przez rzesze Polaków. Najczęściej ten kraj kojarzy się z długimi piaszczystymi plażami, temperaturami, które świetnie nadają się do plażowania, czy niskimi cenami w stosunku do urody nadmorskich miejscowości. Bułgaria ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Najłatwiej to zweryfikować, odwiedzając Bełogradczik. Dlaczego warto to zrobić? Przedstawimy krótki i praktyczny poradnik, jak odbyć podróż marzeń.

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Podstawowe informacje

Bełogradczik jest niewielkim miasteczkiem (poniżej 6000 mieszkańców) zlokalizowanym w północno-zachodniej części kraju. Ta bułgarska miejscowość jest tak atrakcyjna turystycznie, ponieważ jest położona w najpiękniejszym fragmencie Starej Płaniny. Jest to łańcuch górski z ofertą pięknych krajobrazów, które najłatwiej docenić, będąc właśnie w Bełogradcziku.

Dlaczego warto odwiedzić Bełogradczik?

Opisy w tym przypadku są mniej wymowne niż zdjęcia. Bełogradczik pełen jest miejsc, które imponują swoim pięknem i są związane przede wszystkim z krajobrazami górskimi. Różnego rodzaju naturalne formacje skalne, liczne i imponujące jaskinie, wielokilometrowe ścieżki w najlepszym wydaniu, to największy skrót tego, co Bełogradczik ma do zaoferowania.

Starożytna twierdza Kaleto

Na szczególną uwagę zasługuje tzw. Skalisty las. Twierdza Kaleto to obiekt historyczny rodem z baśni. Jest to starożytna twierdza pochodząca jeszcze z czasów Rzymian, a jednocześnie po przebudowie świetnie się prezentująca. Całość nie byłaby jednak taka sama, gdyby nie imponujące okoliczności przyrody.

Formacje skalne i jaskinie

Skały w Bełogradcziku wyróżniają się wieloma kształtami. Występują w dużej liczbie, co stanowi razem wrażenie powstawania skalnego lasu. Na uwagę zasługują też jaskinie. Kraskowa słynie z malowideł, które powstały od 8 do 10 tysięcy lat temu. Rysunki budzą respekt ze względu na czas, jaki przetrwały w tym miejscu. Jaskinia Lepetnisa to obiekt, który trzeba zobaczyć na własne oczy. Natura stworzyła tutaj dwa piętra skalne, co robi imponujące wrażenie.

Pozostałe atrakcje Bełogradczika

Miasteczko ma do zaoferowania przede wszystkim piękne formacje skalne, jaskinie, starożytne malowidła i fortecę. Nie można jednak zapomnieć, że Bełogradczik nie jest zalewany takimi falami turystów, na jakie zasługuje. To z kolei sprawia, że możemy poczuć oryginalny charakter bułgarskiego miasteczka. Dzięki temu będziemy mogli posmakować jedzenia, które nie jest oferowane z myślą o turyście i tym samym smakuje zgodnie z tradycją. Miejscem, które trzeba odwiedzić, jest również letni amfiteatr, który położony jest w taki sposób, że jego widok współgra z otaczającą naturą.

Pogoda i przygotowanie do podróży

Bełogradczik można odwiedzać przez cały rok, ale w zależności od pory roku specyfika miejsca będzie trochę się różnić. Jeśli chcemy skorzystać z oferty kramów i poczuć się jednak jak w miasteczku typowo turystycznym, musimy zdecydować się na miesiące letnie. Temperatura może jednak wtedy utrudniać eksploatację pięknego terenu. Z tego powodu warto rozważyć odwiedzenie miasteczka w maju lub we wrześniu.

Najlepsze miejsca noclegowe

W mieście nie znajdziemy wielkich hoteli, które odznaczają się dużą ilością pokoi i mają własne baseny. Zamiast tego urlop w Bełogradcziku spędzimy zazwyczaj w prywatnym domu. Jest to polecane rozwiązanie, które pozwoli poznać realia tego miejsca. Warto polecić Fortress View Apartment. Jest to miejsce noclegowe zlokalizowane w centrum Bełogradczika, a jednocześnie oferujące widoki na formacje skalne. Ponadto całość urządzona jest z elegancją i stylem, a apartament jest duży i wygodny.

Alternatywą może być Medina. Jest to miejsce noclegowe położone nieco dalej od centrum miasta, a jednak oferujące dostęp do urokliwego tarasu, miejsca na grilla, a nawet niewielkiego basenu. Obydwa miejsca charakteryzują się dużym współczynnikiem zadowolonych gości.

Podróż kulinarna, czyli gdzie zjeść?

Bełogradczik nie jest miejscem przeznaczonym dla osób, które najbardziej lubią wielkie kurorty. Autentyczność tego miejsca najlepiej poznać po oferowanej kuchni. Gdzie warto zjeść? Polecić można choćby Pri Ivan, gdzie znajdziemy zarówno kuchnię międzynarodową, jak i typowe bułgarskie dania. Tawerna Markashnitsa oferuje już wyłącznie kuchnię bułgarską w tradycyjnym wydaniu. Warto odwiedzić to miejsce podczas pobytu w Bełogradcziku. Trzecim miejscem, które warto rozważyć, jest Mislen Karmak. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługują widoki, których doświadczymy podczas spożywania bułgarskiego jedzenia.

Podsumowanie

Bełogradczik jest miejscem unikalnym na skalę europejską. Znajdziemy w tym mieście wszystko, czego potrzebujemy. W Bełogradcziku znajdziemy piękne formacje skalne, liczne jaskinie, zapierające dech w piersiach krajobrazy i twierdzę, którą trzeba zobaczyć. Wszystko jest jednak osadzone z daleka od zbyt mocnego wpływu turystów. Miasto prawdopodobnie czasy świetności pod tym względem ma jeszcze przed sobą i warto to wykorzystać. Obecnie w Bełogradcziku doświadczymy autentycznego klimatu niewielkiego bułgarskiego miasteczka.

Najlepsze hotele w Bułgarii

Wycieczki po belogradczik

Poprzedni

Sybin, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Kaštela, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Następny

Dodaj komentarz